X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lech Kaczyński nie zostanie Honorowym Obywatelem Gdańska. Taka była decyzja władz miasta

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 13:40
Komisja ds. Skarg, Wniosków i Petycji gdańskiej Rady Miasta odrzuciła wniosek o nadanie b. prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Gdańska. Z propozycją uhonorowania b. prezydenta wystąpiło Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych.
Prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką
Prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonkąFoto: Shutterstock.com

"Świętowanie" 1 września w Gdańsku. Jacek Sasin: jestem zszokowany
sasin jacek_1200.jpg
"Świętowanie" 1 września w Gdańsku. Jacek Sasin: jestem zszokowany

O odrzuceniu pisma poinformował we wtorek PAP Łukasz Bejm – gdański radny z Koalicji Obywatelskiej i członek Komisji ds. Skarg, Wniosków i Petycji gdańskiej Rady Miasta.

Jak powiedział PAP Bejm, o nie przyjęciu pisma zdecydowano w głosowaniu, a przesądziło o tym kilka powodów. "Najważniejszym z nich było to, że - zgodnie z obowiązującym regulaminem, nie możemy nadawać honorowego obywatelstwa osobom zmarłym" – powiedziała PAP Bejm.

"A. Dulkiewicz mówi to, czego oczekują środowiska, które jej sprzyjają"
dulkiewicz1200.jpg
"A. Dulkiewicz mówi to, czego oczekują środowiska, które jej sprzyjają"

Dodał, że także samo pismo złożone przez Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych nie spełniło wymogów formalnych koniecznych dla petycji w sprawie nadania honorowego obywatelstwa.

Odrzucenie wniosku

Bejm podkreślił, że w piśmie nie przedstawiono argumentów, które pozwoliłyby stwierdzić, w jaki konkretnie sposób były prezydent Lech Kaczyński zasłużył się dla Gdańska. "Z pełnym szacunkiem dla pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, mam do niego wielki szacunek, jako do byłego prezydenta, ale ciężko nam było pozytywnie ten wniosek rozpatrzyć" – powiedział PAP Bejm.

W końcu czerwca działające w Warszawie Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych zwróciło się do Rady Miasta Gdańska z pismem o nadanie Lechowi Kaczyńskiemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Gdańska.

"To miasto ukształtowało jego karierę naukową i polityczną"

"Prezydent RP Profesor Lech Kaczyński był jednym z najbardziej zasłużonych działaczy opozycji demokratycznej w Polsce, jako wzorowy mąż stanu i prawdziwy patriota, do końca pozostał wierny swoim ideałom. Gdańsk był w życiu Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego szczególnie ważnym i pięknym miastem, to miasto ukształtowało jego karierę naukową i polityczną" – napisali autorzy pisma.

Wnioskodawcy podkreślili, że Lech Kaczyński "swoją piękną bohaterską kartą wpisał się trwale w dzieje miasta Gdańska".

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karol Guzikiewicz: LGBT to nie jest historia "Solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 14:00
- Porozumieliśmy się z ws. obchodów 4 czerwca. Jednak ciągle bardzo nas dzieli dalsze zaangażowanie Europejskiego Centrum Solidarności, które nie może być zapleczem LGBT - powiedział Karol Guzikiewicz. - LGBT ma swoje prawa i każdy człowiek jest równy, nie mogą być jednak wykorzystywane struktury samorządowe i struktury państwa - dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

P. Gliński o zaproszeniu premiera przez A. Dulkiewicz: happening, awantura

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 16:57
- Nagle jakieś zamieszanie, ktoś prowokuje, próbuje robić jakieś happening, awanturę – tak wicepremier Piotr Gliński ocenił zaproszenie premiera Mateusza Morawieckiego przez prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz do Okrągłego Stołu na Święto Wolności i Solidarności. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksandra Dulkiewicz obwinia PiS za próby samobójcze uczniów

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 10:07
- Prawo i Sprawiedliwość ponosi odpowiedzialność za próby samobójcze polskich uczniów - powiedziała na antenie Polsat News Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Polityk zasugerowała, że to skutek reformy edukacji, "przez którą 1200 młodych ludzi nie dostało się do żadnej szkoły". 
rozwiń zwiń