X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ewa Lieder (Koalicja Obywatelska): jesteśmy dogadani w sprawie paktu senackiego

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 17:45
– Tam, gdzie kandydat PSL lub Kukiz’15 ma większe szanse, to nie wchodzimy mu w drogę i odwrotnie. Ze strony dwóch wspomnianych partii jest podobne nastawienie wobec naszych kandydatów, którzy mają mocniejszą pozycję w innych okręgach – powiedziała Ewa Lieder z Koalicji Obywatelskiej.
Audio
  • 23.08.19 Ewa Lieder: mamy pakt o nieagresji w wyborach do Senatu.

Pakt senacki to pomysł partii opozycyjnych na przejęcie izby wyższej polskiego parlamentu z rąk partii rządzącej. Rozwiązanie zakładające że opozycyjne partie nie będą wystawiały przeciwko sobie kandydatów w wyborach do Senatu zaproponowała pod koniec lipca Lewica. Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Robert Tyszkiewicz zapewnił, że wypracowano już porozumienie, jednak pozostało kilka okręgów, co do których prowadzone są jeszcze rozmowy. 

kusznieruk 1200.jpg
Piotr Kusznieruk (SLD): nie jesteśmy ewidentnymi przeciwnikami PO i nie chcemy jej zwalczać

– Tam, gdzie kandydat PSL lub Kukiz’15 ma większe szanse, to nie wchodzimy mu w drogę i odwrotnie. Ze strony dwóch wspomnianych partii jest podobne nastawienie wobec naszych kandydatów, którzy mają mocniejszą pozycję w innych okręgach. Można powiedzieć, że jest to pakt o nieagresji. Nawet jeżeli któraś z partii mówi, że nie chce "paktować" z PO lub SLD, to jest to tylko narracja przedwyborcza. Jesteśmy dogadani – podkreśliła Ewa Lieder.

Hejt wobec sędziów. Odpowiedzialność ministra Ziobry?

Rozmówczyni Polskiego Radia 24 skomentowała również wydarzenia, do jakich doszło w ministerstwie sprawiedliwości. Wiceminister Łukasz Piebiak został zdymisjonowany, a sędziemu Jakubowi Iwańcowi skrócono delegację, co jest równoznaczne z tym, że przestał on pracować w resorcie. Mieli oni koordynować zorganizowany hejt wobec sędziów, którzy krytykowali zmiany w sądownictwie wprowadzane przez obecny rząd.

Anna Maria Żukowska 1200.jpg
Anna Maria Żukowska (Lewica): sędzia nie powinien szkalować innych sędziów

– Stworzono system dręczenia i niszczenia ludzi. Ministerstwo sprawiedliwości informacje dotyczące tego procederu miało już w marcu. Przez wiele miesięcy nic się z tym nie działo. Dopiero po publikacji Onetu doszło do dymisji. Są wobec tego dwie możliwości. Mówimy o odpowiedzialności szefa za swoich podwładnych. Minister Ziobro albo nie wiedział co się dzieje i wobec tego brakuje mu kompetencji, albo jeśli wiedział, to mamy do czynienia z przekroczeniem uprawnień – wskazała Ewa Lieder.

Z Ewą Lieder rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 23.08.2019

Godzina emisji: 17:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Szewczak (PiS): politycy PO szukają sposobu na zmniejszenie skali porażki

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 19:11
– Po twarzach niektórych polityków Platformy Obywatelskiej widać, że dojrzewa w nich świadomość wyborczej porażki. Starają się tylko, by nie była ona zbyt kompromitująca – powiedział Janusz Szewczak z Prawa i Sprawiedliwości. – Polacy nie dadzą się nabrać na różne oszustwa wyborcze PO – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Czerwiński (PO): trwają rozmowy na temat wspólnych kandydatów opozycji do Senatu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 12:29
– Scenariusz dotyczący wspólnych kandydatów opozycji w wyborach do Senatu jest wciąż możliwy. Pomysł ten wymaga rozważenia i omówienia pewnych szczegółów – powiedział Andrzej Czerwiński, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. – Rozmowy są skomplikowane – dodał.
rozwiń zwiń