X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Cały czas można złożyć wniosek ws. świadczenia na wyprawkę szkolną

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 10:59
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Kazimierz Kuberski zachęca, by wniosek o 300-złotowe świadczenie na wyprawkę szkolną złożyć jeszcze w sierpniu. Jak mówił w TVP Info, daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wypłacone do końca września. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Oksana Kuzmina

Tornister.jpg
Akcja "Tornister Pełen Uśmiechów" dla potrzebujących z Białorusi

Kazimierz Kuberski poinformował, że do połowy sierpnia wpłynęło prawie 2,5 miliona wniosków, czyli większość. Półtora miliona wnioskodawców już otrzymało pieniądze, co oznacza, że program jest zrealizowany w jednej trzeciej.

Wprawdzie termin składania wniosków upływa 30 listopada, jednak wiceminister zachęcał, by zrobić to jeszcze w sierpniu. Podkreślił, że gminy starają się bardzo szybko reagować i wypłacać pieniądze. Kazimierz Kuberski dodał, że ci, którzy złożą wniosek do końca sierpnia, na pieniądze nie powinni czekać dłużej niż dwa tygodnie.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Ks. Marcin Iżycki: ciągle widzimy potrzebę pomocy dzieciom

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej przypomniał, że jednorazowe świadczenie na wyprawkę szkolną przysługuje na każde uczące się dziecko do 20. roku życia, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego do 24. roku życia. Program obejmie około 4,5 miliona polskich dzieci – w tym roku także uczących się w szkołach dla dorosłych i policealnych. – To jest nowość – tego w zeszłym roku nie było – zaznaczył gość TVP Info.

wyprawka szkolna szkoła zakupy 1200.jpg
Nowy rok szkolny to nowa wyprawka. Ile wydamy tym razem?

"Procedura jest bardzo prosta"

Zachęcając do składania wniosków w programie "Dobry start", wiceminister podkreślił, że procedura jest prosta. Przypomniał, że wnioski można złożyć w formie papierowej w Urzędzie Gminy lub placówce Pomocy Społecznej albo drogą elektroniczną – przez portal Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, platformę internetową ZUS lub bankowość elektroniczną.

Kazimierz Kuberski podkreślił, że rządowy program "Dobry Start " to obok głównego programu "Rodzina 500+", istotne wsparcie państwa dla polskich rodzin. Po raz pierwszy program "Dobry Start " był realizowany w ubiegłym roku.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wnioski ws. programu "Dobry start" już od 1 lipca

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 11:30
Wnioski w sprawie wypłaty jednorazowego świadczenia w wysokości 300 zł w ramach programu "Dobry start" będzie można składać drogą internetową od 1 lipca - poinformowała w poniedziałek minister rodziny Elżbieta Rafalska. Wnioski papierowe będą przyjmowane od 1 sierpnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Szwed: złożenie w wakacje wniosku o "Dobry start", gwarantuje wypłatę we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 08:13
Wnioski o tzw. wyprawkę szkolną można składać od 1 lipca za pośrednictwem internetu, a od 1 sierpnia - drogą tradycyjną. - Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września - powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel KEP do rodziców ws. zajęć z edukacji seksualnej w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 06:54
Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski apeluje do rodziców i opiekunów prawnych o czujność w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych.
rozwiń zwiń