X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Para prezydencka składa życzenia wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 14:00
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego składamy najlepsze życzenia pomyślności wszystkim polskim nauczycielom, uczniom i rodzicom; kierujemy do Państwa nasze serdeczne myśli - napisali prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką w liście z okazji inauguracji nowego roku szkolnego. 
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 20192020 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Miry Zimińskiej  Sygietyńskiej w Pruszkowie
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej w PruszkowieFoto: PAP/Marcin Obara

"Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Szkół! Szanowni Rodzicie i Opiekunowie! Drodzy Uczniowie! Minęły wakacje – tygodnie odpoczynku i zabawy, wędrówek i przygód. Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem otwiera się czas pracy i wyzwań, ale przecież podróży i ciekawych odkryć też nie zabraknie, tyle że będą się one odbywały w wielkiej, fascynującej przestrzeni wiedzy" - napisała para prezydencka we wstępie specjalnych życzeń, zamieszczonych w poniedziałek, w dzień inauguracji nowego roku szkolnego, na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

Prezydent z małżonką zachęcają, że "warto tak właśnie myśleć o szkole". "Zaprasza ona do odkrywania nowych horyzontów, do poznawania świata i ludzi. Jest też miejscem, gdzie można wspaniale poczuć, co znaczy wspólnota, koleżeństwo i przyjaźń" - wskazują.

"Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego składamy najlepsze życzenia pomyślności wszystkim polskim nauczycielom, uczniom i rodzicom. Kierujemy do Państwa nasze serdeczne myśli" - dodaje para prezydencka.

Początek nowego roku szkolnego dla 4,6 mln uczniów

Prezydent wraz z małżonką podkreślają ponadto, że "ten początek roku szkolnego przypada na czas szczególny: obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej". "Warto, aby młodzi Polacy znali dobrze ojczystą historię i czerpali z niej dumę i patriotyzm" - podkreślają. "Wdzięczni bohaterom, którzy walczyli w obronie naszej niepodległości, cieszymy się, że możemy dzisiaj żyć w wolnym i bezpiecznym kraju, w którym najwięcej pożytku wynika z ludzkiej pracy, inwencji i siły umysłu" - dodają.

"Jeśli chcemy Polski silnej, nowoczesnej, innowacyjnej, sprawnie zorganizowanej, zasobnej – pamiętajmy, że nie osiągniemy tego bez dobrej edukacji" - zaznaczają. "Wszystkim dyrektorom placówek, nauczycielom i wychowawcom, którzy pracują na rzecz jakości polskiej szkoły, składamy wyrazy wielkiego uznania" - podkreślają.

"Serdecznie pozdrawiamy uczniów i rodziców. Niech będzie to rok pełen sukcesów, rozwijania pasji i zainteresowań, przybliżania się do wymarzonych życiowych celów. Życzymy, aby uczniowie, którzy rozpoczynają po wakacjach kolejny rok nauki, witali swoją szkołę z radością, a pierwszoklasiści gładko poradzili sobie ze zrozumiałą tremą i poczuli, że spełniły się ich nadzieje i oczekiwania. Wszystkiego najlepszego!" - życzy para prezydencka.
Nowy rok szkolny

Dla 4,6 mln uczniów z blisko 24 tys. szkół w poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny 2019/2020. Dla blisko 384,9 tys. uczniów rozpoczynających naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych po raz pierwszy zabrzmi dzwonek szkolny.

2 września to również pierwszy dzień zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla około 1,4 mln dzieci w wieku 3-6 lat w ponad 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego.

PAP/IAR/in./

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

D. Piontkowski o edukacji seksualnej: sprawa dotyczy niewielkiej części szkół

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 16:21
– W większości szkół nie ma problemu, że dyrektor czy samorząd próbuje wprowadzać jakieś dodatkowe zajęcia dotykające sfery seksualnej człowieka. To sprawa dotycząca niewielkiej części szkół w niektórych dużych miastach – powiedział w środę PAP minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dla 4,6 mln uczniów rozpoczyna się rok szkolny 2019/2020

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 07:10
Uczniowie z blisko 24 tysięcy szkół w poniedziałek rozpoczynają nowy rok szkolny 2019/2020. Dla blisko 384,9 tys. uczniów rozpoczynających naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych po raz pierwszy zabrzmi dzwonek szkolny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: w przyszłym roku na pewno będzie kolejna podwyżka dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 09:38
- Uważamy, że nauczyciel powinien być dobrze wynagradzany i dotychczasowe działania rządu PiS wyraźnie to pokazują. Rozmawiałem z panem premierem, z ministrem finansów i przewidujemy także podwyżkę płac dla nauczycieli w przyszłym roku - powiedział szef MEN Dariusz Piontkowski. - Niedługo będziemy mówili o szczegółach - dodał.
rozwiń zwiń