X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Norbert Maliszewski: Polacy wiedzą, że PiS dotrzymuje słowa

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 19:10
- Propozycje programowe PiS zaprezentowane w sobotę są bardzo konkretne i dotyczą portfeli Polaków - ocenił politolog prof. Norbert Maliszewski. Podkreślił, że partia Jarosława Kaczyńskiego wyrobiła sobie renomę wiarygodnej, więc kolejne obietnice będą przyjmowane przez Polaków jako realne.
Tłumy podczas konwencji programowej PiS w hali Globus w Lublinie
Tłumy podczas konwencji programowej PiS w hali Globus w LublinieFoto: PAP/Wojtek Jargiło

kowencja pis 663 twitter.jpg
Nowe propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Podniesienie pensji minimalnej do 3 000 zł na koniec 2020 r., do 4 000 zł w 2023 r., druga trzynasta emerytura w 2021 r. i pełne dopłaty do hektara dla rolników znalazły się w "hattricku Kaczyńskiego", który prezes PiS przedstawił podczas sobotniej konwencji wyborczej w Lublinie. Jarosław Kaczyński przekonywał, że celem PiS jest budowa "polskiej wersji państwa dobrobytu".

- Propozycje PiS są bardzo konkretne i dotyczą portfeli Polaków. To jest tak naprawdę w dużej mierze powtórzenie zabiegu z 500 Plus. Takie konkretne propozycje są przez wyborców najbardziej doceniane. Każda z partii obiecała różne rzeczy, ale kluczową rolę odgrywa wiarygodność, a ta jest bez wątpienia po stronie obecnie rządzących Polską - ocenił prof. Norbert Maliszewski, politolog i specjalista od marketingu politycznego.


mid-19907050.jpg
Jarosław Kaczyński: dla PiS najważniejsze są rodzina oraz naród

"Portfelowe obietnice i obrona wartości do klucz dzisiejszej konwencji"

Zdaniem eksperta większość Polaków będzie miała poczucie, że Prawo i Sprawiedliwośc jest w stanie dotrzymać danego słowa.

- To jest klucz i dlatego właśnie te propozycje będą wpływały na preferencje wyborcze, bo Polacy coraz częściej decydują portfelami. To był klucz wiosennej wygranej PiS w wyborach do europarlamentu. Nie bez powodu pierwsza część wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego dotyczyła jednak wartości. Drugim filarem polityki PiS jest bowiem obrona tradycyjnych, konserwatywnych wartości: solidarności, sprawiedliwości, a także modelu silnego państwa. Te dwa elementy - konkretne portfelowe obietnice oraz obrona wartości - to klucz do rozumienia dzisiejszej konwencji - wskazał ekspert.


ar123.jpg
Premier: chcemy, by Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie

Imprezy PiS z coraz większym rozmachem


Norbert Maliszewski podkreślił, że konwencja PiS miała jeszcze większy rozmach niż ta rozpoczynająca kampanię prezydencką Andrzeja Dudy przed wyborami w 2015 roku, a konwencje opozycji były źle oceniane nawet przez "sprzyjające media".

- Sytuacja wygląda dla opozycji bardzo niepokojąco - ocenił Maliszewski.

Beata Szydło PAP 1200.jpg
Beata Szydło: podniesiemy świadczenia dla osób niepełnosprawnych

Gest w stronę mieszkańców wsi

Prezes PiS zapowiedział w sobotę w Lublinie wyrównanie poziomu dopłat do hektara, aby polscy rolnicy otrzymywali je takie jak ci w innych krajach UE.

- Stawką jesiennych wyborów jest to, czy PiS będzie rządził samodzielnie. Jednym z warunków jest przekroczenie - bądź nie - przez Koalicję Polską złożoną z PSL i Kukiz'15 progu wyborczego. PiS zdecydowało się na tak kosztowną obietnicę, którą zrealizuje, mając na uwadze, że przekonanie ludzi mieszkających na wsi jest jednym z istotnych warunków wygranej z samodzielną większością - uważa politolog.

Podkreślił, że ten przekaz jest także spójny z tym, że duże szanse na tekę unijnego komisarza od spraw rolnictwa ma Polak Janusz Wojciechowski.

Zdaniem prof. Norberta Maliszewskiego wyborcy mogą też ocenić format wystąpień liderów partyjnych, gdyż konwencje programowe głównych sił politycznych odbywały się w bardzo podobnym terminie, i zestawić osoby, które mogą godzinami mówić o państwie i wizjach jego rozwoju - jak Jarosław Kaczyński czy premier Mateusz Morawiecki - "z takimi liderami jak Grzegorz Schetyna, którzy nawet nie potrafią zapamiętać złożonych przez siebie sześciu propozycji programowych".

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziś PiS przedstawi program. "Będzie on realny i wiarygodny"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 10:00
Dzisiaj w Lublinie odbędzie się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której zaprezentowany zostanie program wyborczy partii. Ma być to kolejny element kampanii i domknięcie tego, co zostało rozpoczęte konwencją w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończyła się konwencja w Lublinie. PiS przedstawiło program

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 14:30
- Chcemy Polski nowoczesnej, ale także opartej o naszą tradycję, kulturę i wiarę - powiedział na konwencji PiS w Lublinie premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:08
Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta o konwencji PiS: czuć było wiarę w zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:55
- Dzisiejsza konwencja PiS zdecydowanie przykryła konwencję PO, to ważne, chodzi o to, aby przekonać elektorat, zmobilizować go. Bardzo dobre przemówienie Jarosława Kaczyńskiego – komentował Andrzej Rafał Potocki (Sieci). Do lubelskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się również publicyści Jakub Maciejewski (Gazeta Polska) i Sławomir Jastrzębowski oraz eksperci, Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński) i prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz o programie PiS: model państwa dobrobytu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:47
- Czekaliśmy na to dziesiątki lat. Przedstawiono polski model państwa dobrobytu, bardzo szczegółowy i precyzyjny, oparty na fundamentach gospodarczych. Towarzyszył temu imponujący wykład jakim celom ma to służyć - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń