X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Szef MEN: szkoła powinna być konserwatywna, musi przekazywać uczniom wiedzę

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 19:57
- Szkoła powinna być konserwatywna, musi przekazywać uczniom pewien zasób wiedzy - powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas II Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Dodał, że szkoła musi też uwzględniać postęp technologiczny.
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas II Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas II Kongresu Rozwoju Systemu EdukacjiFoto: PAP/Paweł Supernak

Uczestnicy kongresu dyskutowali o tym, jak uczyć, aby kształtować mądrych, kreatywnych i twórczych obywateli. Ideą Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji jest podkreślenie wpływu jakości kształcenia na poziom kompetencji Polaków. W tym roku hasłem przewodnim było "Mądrość - Kreatywność - Innowacyjność. Kształcenie dla przyszłości".

Piontkowski PAP 1200.jpg
Dariusz Piontkowski: działania władz stolicy były niezgodne z prawem

Na zakończenie wydarzenia minister Dariusz Piontkowski zwrócił uwagę, że uczestnicy przybyli na kongres, by dowiedzieć się o nowych trendach w edukacji. - Na te trendy na pewno warto zwracać uwagę, ale sama technika bez dobrego nauczyciela, który jest autorytetem nie wystarczy. To od nauczyciela zależy, czy lekcja będzie interesująca. Aby tak było, nauczyciel musi z satysfakcją wykonywać swój zawód - stwierdził.

Mistrz i uczeń

Minister podkreślił, że szkoła, mimo że zmieniają się czasy, w których żyjemy, jest instytucją dosyć konserwatywną i nawet jeśli używa nowoczesnych metod nauczania, to jednocześnie ma elementy stałe. - Ten element mistrza i ucznia zawsze będzie elementem nieodłącznym związanym ze szkołą, bez względu na to, jak ta szkoła będzie wyposażona - podkreślił.

- Szkoła powinna być konserwatywna, ona musi przekazywać uczniowi pewien zasób wiedzy, aby mógł w miarę swobodnie poruszać się we współczesnym świecie, aby miał przynajmniej pojęcie o najważniejszych zjawiskach przyrodniczych, społecznych, które toczą się wokół niego - mówił szef resortu.

szkoła1200.jpg
PiS stawia na edukację. Powstanie fundusz inwestycji w szkołę

"Własne miejsce w małej ojczyźnie"

- Uczeń powinien mieć też pewną świadomość historyczną, aby wiedział skąd się wywodzi, poczucie przynależności narodowej, państwowej (...) tak, aby w tym świecie, który się coraz bardziej globalizuje, nie był tylko wyłącznie kosmopolitą, ale miał swoje własne miejsce w tej małej ojczyźnie, ale też dużej ojczyźnie, jaką jest dla nas Polska - powiedział szef MEN.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Dariusz Piontkowski: polskie szkoły są bezpiecznym miejscem

Minister zaznaczył, że szkoła musi jednocześnie uwzględniać postęp technologiczny. - W wielu sytuacjach, my nauczyciele, jesteśmy mniej zaawansowani technologicznie niż nasi uczniowie i jednocześnie mamy ich uczyć nowych technologii. To jest wyzwanie niesamowite. I pewnie w wielu sprawach to dzięki współpracy z uczniami możemy im nowoczesnymi metodami przekazywać w atrakcyjny sposób wiedzę - stwierdził.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: w przyszłym roku na pewno będzie kolejna podwyżka dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 09:38
- Uważamy, że nauczyciel powinien być dobrze wynagradzany i dotychczasowe działania rządu PiS wyraźnie to pokazują. Rozmawiałem z panem premierem, z ministrem finansów i przewidujemy także podwyżkę płac dla nauczycieli w przyszłym roku - powiedział szef MEN Dariusz Piontkowski. - Niedługo będziemy mówili o szczegółach - dodał.
rozwiń zwiń