X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krzysztof Sobolewski: w Katowicach PiS przedstawi propozycje gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 09:34
- Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę podczas konwencji tematycznej w Katowicach omówią propozycje Prawa i Sprawiedliwości dotyczące rozwoju gospodarczego - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Konwencja PiS
Konwencja PiSFoto: PAP/Piotr Polak

Podczas konwencji wyborczej w Lublinie, która odbyła się 7 września, Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki oraz była premier Beata Szydło przedstawili zapowiedzi programowe partii przed wyborami parlamentarnymi. Jarosław Kaczyński zapowiedział wówczas, że program PiS będzie szerzej przedstawiany w trakcie konwencji tematycznych, które będą się odbywały w dalszej części kampanii wyborczej. Pierwsza z nich odbyła się w ostatnią sobotę w Łodzi i dotyczyła polityki społecznej.

mid-19914068.jpg
Jarosław Kaczyński: skałą, na której należy w Polsce budować, jest rodzina

Najbliższa konwencja PiS w Katowicach

- Do wyborów planujemy zorganizować jeszcze trzy konwencje tematyczne, dotyczące m.in. polityki zdrowotnej czy rolnictwa. Najbliższa odbędzie się w Katowicach i będzie dotyczyła rozwoju gospodarczego. Premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Jarosław Kaczyński przypomną nasze dokonania w tym obszarze, a także będą omawiać i rozwijać propozycje gospodarcze z naszego programu wyborczego - oświadczył Krzysztof Sobolewski.

Wśród propozycji programowych PiS, które liderzy partii przedstawili w Lublinie, znalazło się m.in. podniesienie pensji minimalnej od 1 stycznia 2020 r. do 2600 zł, do końca 2020 r. do 3000 zł, a do końca 2023 r. do 4000 zł.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Nowe propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ponadto PiS zaproponował drugą tzw. trzynastą emeryturę w 2021 r., zrównanie dopłat do hektara dla rolników, zwiększenie do 1200 zł minimalnej emerytury, przeznaczenie po 2 mld zł na fundusz modernizacji szpitali oraz fundusz modernizacji szkoły, podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. do 1 mln euro i dalej do 2 mln euro oraz powołanie specjalnego Funduszu 100 obwodnic.

PiS rusza w dalszą trasę

Po zakończeniu konwencji tematycznej w Katowicach premier oraz szef PiS ruszą w dalszy objazd po kraju. Jarosław Kaczyński w sobotę weźmie jeszcze udział w konwencji okręgowej PiS w Wadowicach (Małopolska). Natomiast w niedzielę prezes PiS odwiedzi: Kraków, Nowy Sącz oraz Tarnów.

Mateusz Morawiecki w sobotę ma się spotykać z mieszkańcami Śląska, a w niedzielę odwiedzi kilka miejscowości na Dolnym Śląsku. Jak informują sztabowcy PiS, dokładne lokalizacje są jeszcze ustalane.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] PiS opublikował program wyborczy. Nosi tytuł "Polski model państwa dobrobytu"

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

jmo

Czytaj także

Zakończyła się konwencja w Lublinie. PiS przedstawiło program

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 14:30
- Chcemy Polski nowoczesnej, ale także opartej o naszą tradycję, kulturę i wiarę - powiedział na konwencji PiS w Lublinie premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: dla PiS najważniejsze są rodzina oraz naród

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 13:10
Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Lublinie przekonywał, że celem PiS jest budowa "polskiej wersji państwa dobrobytu". Podkreślił, że dla jego partii najistotniejsze są dwie wspólnoty: rodzina oraz naród. - Rodzinę widzimy tak - jedna kobieta, jeden mężczyzna, w stałym związku i ich dzieci - to jest rodzina - mówił Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PiS bardzo wysoko postawiło poprzeczkę". Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:02
– PiS rozwija swoją skuteczną strategię, dlatego duży nacisk kładzie na rozwój Polski. Jeżeli koncepcja wyborcza ma mieć ręce i nogi, musi być stabilna, czyli mieć nogę socjalną i nogę rozwojową - powiedział w "Pulsie Trójki" Marcin Makowski z portalu wp.pl. Gościem audycji był także Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Norbert Maliszewski: Polacy wiedzą, że PiS dotrzymuje słowa

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 19:10
- Propozycje programowe PiS zaprezentowane w sobotę są bardzo konkretne i dotyczą portfeli Polaków - ocenił politolog prof. Norbert Maliszewski. Podkreślił, że partia Jarosława Kaczyńskiego wyrobiła sobie renomę wiarygodnej, więc kolejne obietnice będą przyjmowane przez Polaków jako realne.
rozwiń zwiń