X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Jerzy Kwieciński nowym ministrem finansów, inwestycji i rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 10:40
W Pałacu Prezydenckim nominację wręczył prezydent Andrzej Duda. Jerzy Kwieciński zastąpił na stanowisku ministra finansów Mariana Banasia, który został prezesem Najwyższej Izby Kontroli.
Audio
  • W Pałacu Prezydenckim nominację wręczył Jerzemu Kwiecińskiemu prezydent Andrzej Duda (IAR)
  • Premier o Jerzym Kwiecińskim (IAR)
  • Prezydent powołał Jerzego Kwiecińskiego na ministra finansów, inwestycji i rozwoju (IAR)
Jerzy Kwieciński
Jerzy KwiecińskiFoto: PAP/Rafał Guz
  • Prezydent Andrzej Duda powołał Jerzego Kwiecińskiego na ministra finansów
  • Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że Jerzy Kwieciński "ma bogate doświadczenie w zarządzaniu publicznymi finansami"
  • Polityk po 2015 roku był najpierw sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, a w 2018 roku objął nowopowstały resort - inwestycji i rozwoju

- W dziedzinie, za którą będzie odpowiadał Jerzy Kwieciński, a konkretnie - w kwestiach podatkowych - w ostatnim czasie nastąpiły korzystne zmiany - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wręczenia nominacji. 

Chodzi o zwolnienie z PIT osób poniżej 26 roku życia oraz obniżenie stawki PIT z 18 do 17 procent i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu. 

O powołanie Jerzego Kwiecińskiego na urząd ministra finansów zwrócił się premier Mateusz Morawiecki. Jerzy Kwieciński nadal pełni również obecną funkcję ministra inwestycji i rozwoju.

Powołany dziś przez prezydenta minister finansów, inwestycji i rozwoju podoła nowym obowiązkom. Ma on bogate doświadczenie w zarządzaniu publicznymi finansami - podkreślił z kolei Mateusz Morawiecki. 

Kwieciński Morawiecki 1200.jpg
Premier wskazał J. Kwiecińskiego na szefa Ministerstwa Finansów

Kariera ministra

Jerzy Kwieciński ma 59 lat. Po 2015 roku był najpierw sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, a w 2018 roku objął nowopowstały resort - inwestycji i rozwoju.

Wcześniej, w latach 2005-2008, pełnił funkcję wiceministra rozwoju regionalnego. Był bezpośrednio odpowiedzialny za koordynację polityki rozwoju kraju i polityki spójności (Strategia rozwoju kraju 2007-2015 i Narodowa strategia spójności 2007-2013) oraz za negocjacje z Komisją Europejską.

Uczestniczył w przygotowaniu programów operacyjnych. Od maja 2008 r. prezes zarządu Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości i wiceprezes zarządu Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości sp. z o.o.

Ekspert BCC ds. rozwoju regionalnego i funduszy strukturalnych. Zajmował się również doradztwem przy raportach Banku Światowego.

Studia na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej

Absolwent i doktorant Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. W 1996 roku ukończył studia MBA. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium dla Menedżerów w Szkole Głównej Handlowej.

Pracował jako nauczyciel akademicki i pracownik naukowy na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, prowadził projekty badawczo-rozwojowe na rzecz przemysłu. W latach 1993-2004 pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.

Jest przewodniczącym Konwentu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W 2015 r. został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda: realizowanie obietnic wyborczych to kwestia wiarygodności

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 08:25
- Albo Polska będzie dobrze rządzona, z uwzględnieniem interesów obywateli, z uczciwym podziałem dóbr, ze sprawiedliwym rozwojem wszystkich części kraju, albo nie będzie - ocenił prezydent Andrzej Duda, przedstawiając alternatywę, przed jaką staną Polacy idąc do wyborów parlamentarnych 13 października.
rozwiń zwiń