X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sebastian Kaleta: kolejny raz Rafał Trzaskowski ukrywa istotne informacje

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 12:48
Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości oczekują od prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego odwołania kierownictwa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Sprawa ma związek z informacjami o kolejnej - trwającej od niemal roku - awarii stacji termicznej utylizacji osadów ściekowych w oczyszczalni ścieków "Czajka". 
Sebastian Kaleta
Sebastian KaletaFoto: Twitter/Sebastian Kaleta

Warszawskie MPWiK poinformowało w piątek, że na przełomie listopada i grudnia 2018 r., w związku z awarią rekuperatorów, tj. wymienników ciepła, z eksploatacji została wyłączona Stacja termicznej utylizacji osadów ściekowych (STUOŚ), co było związane z uszkodzeniem jednego z urządzeń spalarni. Przedsiębiorstwo zaznaczyło jednocześnie, że zdarzenie to nie stanowi zagrożenia dla ludzi i środowiska, a wyłączenie STUOŚ nie ma wpływu na sprawne funkcjonowanie oczyszczalni ścieków "Czajka".

henryk_kowalczyk1200.jpg
Kolejna awaria w "Czajce". H. Kowalczyk: informacja ws. osadów bardzo niepokojąca

Brak informacji

Na konferencji prasowej Sebastian Kaleta zarzucił prezydentowi Warszawy, że nie poinformował on ani stołecznych radnych, ani warszawiaków o tej awarii. - To bardzo niepokojąca informacja, wywołuje ona gigantyczne oburzenie z tego powodu, że kolejny raz Rafał Trzaskowski ukrywa przed warszawiakami istotne informacje - powiedział Kaleta.

Samorządowiec mówił, że MPWiK "jest gniazdem ludzi z Platformy Obywatelskiej". Zdaniem radnego Warszawy, to zasiadający w zarządzie i radzie nadzorczej przedsiębiorstwa "nieudacznicy z PO wywołali wielką katastrofę ekologiczną".

czajka panorma pap 1200.jpg
Warszawa: MPWiK przyznaje, że w "Czajce" od niemal roku nie działa spalarnia

Zarząd do dymisji

Kaleta zaapelował do Rafała Trzaskowskiego o natychmiastową dymisję zarządu i rady nadzorczej MPWiK za "niekompetentne zarządzenie spółką". Jego zdaniem, prezydent Warszawy powinien także poinformować warszawiaków o sytuacji związanej z awarią spalarni.

Stołeczny radny ocenił też, że Rafał Trzaskowski "nie odnajduje się w obowiązkach, do których został wybrany i woli brylować na konferencjach, jeździć po całej Europie i walczyć z rządem". - 100 tys. ton warszawskich odpadów zostało wywiezionych w tajemnicy. Jako mieszkańcowi Warszawy wstyd mi, przed mieszkańcami innych części Polski, że muszą znosić tę niekompetencję zarządców miasta z PO - dodał.

pap czajka rurociąg tymczasowy 1200.jpg
Doradca prezydenta: propozycje ws. "Czajki" powinien złożyć R. Trzaskowski

Wywóz dużo droższy

MPWiK przekonuje, że nie ukrywało faktu wystąpienia awarii STUOŚ, a informacje na ten temat przekazane zostały m.in. do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy, Biura Nadzoru Właścicielskiego Urzędu m.st. Warszawy oraz Burmistrza Dzielnicy Białołęka.

Jak poinformowało MPWiK, miesięczny koszt wywozu osadów ściekowych to 1,7 mln zł (wyliczony w oparciu o koszty wywozu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.08.2019 r.), ale w tym samym okresie Spółka nie poniosła miesięcznych kosztów, czyli około 0,8 mln zł, które ponosi, jeśli działa spalarnia.

fc

Czytaj także

Michał Dworczyk o "Czajce": największa awaria w ostatnich latach nie tylko w kraju, ale i w regionie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 10:36
- Woda w Wiśle po awarii w "Czajce" jest monitorowana na bieżąco - mówił w TVP info szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że sytuacja się poprawia po tym, jak zablokowano zrzut nieczystości do wody.
rozwiń zwiń