X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Awaria w oczyszczalni "Czajka". Paweł Mucha: odpowiednie służby muszą wyjaśnić sprawę

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 13:33
- Warszawski ratusz informował nas o tym, że oprócz awarii kolektorów w oczyszczalni, nic złego się nie dzieje - powiedział w piątek wiceszef kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha, pytany o awarię spalarni osadów w oczyszczalni. 
Według Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska odpady są wywożone i trafiają do wyrobisk po kruszywie
Według Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska odpady są wywożone i trafiają do wyrobisk po kruszywieFoto: PAP/Piotr Nowak

- To jest sytuacja zupełnie dziwna, nadzwyczajna. Miasto, czy zarząd spółki informował nas o tym, że wszystko jest OK, że oprócz tej awarii kolektora nic złego się więcej nie dzieje, a tu się okazuje, że już od ponad pół roku mamy do czynienia z dużą awarią - skomentował sprawę awarii spalarni osadów w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka" Paweł Mucha.

Prezydencki minister dodał, że "odpowiednie służby muszą tę sprawę dokładnie wyjaśnić".

Paweł Mucha pytany o to, jak w tej sytuacji ocenia działania prezydenta stolicy i warszawskiego ratusza, powiedział, że "trzeba mieć w pamięci to, że pan Rafał Trzaskowski mówił o tym, że tutaj nie ma żadnych innych problemów".

trz123.jpg
Nowa afera wokół Czajki. Rafał Trzaskowski: nic strasznego się nie stało

Podziękowania dla rządu 

- W tym momencie jeszcze raz chciałbym podziękować stronie rządowej, bo gdyby nie decyzja rządu o budowie przeprawy pontonowej, o budowie rurociągu, to cały czas te ścieki byłyby wylewane do Wisły. (...) Ta sytuacja pokazuje, że gdyby nie odpowiedzialne i dobre decyzje strony rządowej, to ten problem by narastał. Strona samorządowa nie była sobie w stanie z jednej strony z tym poradzić, a z drugiej strony zajmowała się także innymi rzeczami, do których nie jest powołana - ocenił minister.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk, odnosząc się w piątek w TVP Info do awarii spalarni osadów przy oczyszczalni "Czajka", poinformował, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska złożył w tej sprawie doniesienie do prokuratury. Dodał, że doniesienie takie trafiło również do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak sprecyzował, chodzi o sprawdzenie, czy osady ściekowe są zagospodarowywane w należyty sposób.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Minister środowiska: informacja ws. osadów bardzo niepokojąca

Służby zawiadomione

W czwartek portal TVP Info podał informację, że do CBA złożono zawiadomienie ws. spalarni osadów, która nie działa od wielu miesięcy. Jak powiedziała serwisowi rzeczniczka Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska, "awaria była ukrywana od grudnia".

Rzecznik ratusza potwierdza awarię

Sprawę uszkodzenia spalarni osadów podnieśli we wtorek radni PiS. Radny Filip Frąckowiak skierował w związku z tym do miasta pytania, jaka firma, za jakie kwoty i gdzie utylizuje osad.

Rzecznik ratusza jeszcze we wtorek potwierdził, że spalarnia nie działa od końca ubiegłego roku. "Wywóz osadów ściekowych realizowany jest przez firmę, z którą jest podpisana umowa. To oni odpowiadają za utylizację" – zaznaczył.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa: MPWiK przyznaje, że w "Czajce" od niemal roku nie działa spalarnia

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 09:28
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie potwierdza, że pod koniec ubiegłego roku doszło do awarii Stacji Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych. Od tego czasu wyspecjalizowane firmy wywożą nieczystości z oczyszczalni "Czajka" - łącznie do środy było to ponad 100 tysięcy ton osadów, czytamy w komunikacie MPWiK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Kaleta: kolejny raz Rafał Trzaskowski ukrywa istotne informacje

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 12:48
Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości oczekują od prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego odwołania kierownictwa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Sprawa ma związek z informacjami o kolejnej - trwającej od niemal roku - awarii stacji termicznej utylizacji osadów ściekowych w oczyszczalni ścieków "Czajka". 
rozwiń zwiń