X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: wiarygodność to potężny argument, który za nami przemawia

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 15:25
- Musimy za wszelką cenę być zmobilizowani jako partia, bo to jedyna droga, aby zmobilizować obywateli - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, jego ugrupowanie ma "bardzo dużo argumentów", które za nim przemawiają.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Grzegorz Momot
  • Jarosław Kaczyński podkreślił, że wiarygodność to "potężny argument" PiS
  • - Zapowiedzieliśmy różne rzeczy i je zrealizowaliśmy - mówił
  • Zapowiedział również nowe propozycje w sferze służby zdrowia i rolnictwa
  • Prezes PiS powiedział, że propozycje rządu dla przedsiębiorców będą wcielane w życie "bardzo szybko"

W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej Jarosław Kaczyński został zapytany, czy fakt, że apeluje o mobilizację przed wyborami, wskazuje na to, że nie ufa korzystnym dla Prawa i Sprawiedliwości sondażom. - Partia musi być do końca zmobilizowana, bo nie sondaże wygrywają wybory, wybory wygrywa się przy urnach. Pewna część wyborców decyduje na kogo oddać głos tuż przed wejściem do lokalu wyborczego, dlatego do samego końca trzeba przekonywać - odpowiedział.

ZOBACZ TAKŻE
prezes 1200 twitter.jpg
Jarosław Kaczyński: nasze zwycięstwo będzie zwycięstwem dla Polski

Jak podkreślił prezes PiS, jego ugrupowanie ma "bardzo dużo argumentów", które za nim przemawiają - przede wszystkim ten potężny, jakim jest nasza wiarygodność - zaznaczył.

"Padną pewne zapowiedzi"

- Zapowiedzieliśmy różne rzeczy i je zrealizowaliśmy. I przed tą poprzednią kampanią, w 2015 i w trakcie kadencji zapowiadaliśmy kolejne programy i wszystko to zostało zrobione. O tym trzeba mówić naszym obywatelom, bo nie wszyscy interesują się polityką - mówił Jarosław Kaczyński. - Dobre wyniki sondaży mogą dodatkowo skłonić do bierności. Musimy za wszelką cenę być zmobilizowani jako partia, bo to jedyna droga, aby zmobilizować obywateli - dodał.

Na pytanie, czy należy spodziewać się kolejnych propozycji obozu rządzącego w sferze zdrowia i rolnictwa, Jarosław Kaczyński odpowiedział, że "jeśli chodzi o tematykę służby zdrowia, to padną pewne zapowiedzi, które dopełnią całości".

- Natomiast, jeśli chodzi o rolnictwo, to wszystko będzie koncentrowało się wokół tych spraw, które rolnicy traktują jako najważniejsze, czyli wyrównanie unijnych dopłat do poziomu, jaki otrzymują rolnicy z krajów zachodniej Europy - 260 euro do hektara - powiedział lider PiS i wskazał, że "będzie też mowa o zapowiadan

ZOBACZ TAKŻE
1200_PiS_Pakiet_dla_przedsiębiorców.jpg
Pakiet dla przedsiębiorców. Sprawdź, co proponuje PiS

- Chcemy doprowadzić do sytuacji, by również te mniejsze gospodarstwa miały szansę na rozwój. To jest droga do tego - uważa Jarosław Kaczyński.

Cel rządu: "żeby w Polsce opłacał się postęp"

Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił też, kiedy należy się spodziewać realizacji propozycji dla przedsiębiorców, które ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że będą one wcielane w życie "bardzo szybko". -  Rzecz jasna niektóre zmiany będą realizowane stopniowo, jak wprowadzenie np. 2 mln euro jako podstawy do 9-proc. CIT - powiedział. 

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] J. Kaczyński: wypowiedź G. Schetyny antypaństwowa, przekroczenie granic

- My naprawdę chcemy polskiej przedsiębiorczości pomóc, zachęcić ją do inwestowania, do innowacji, do postępu organizacyjnego. Do tego wszystkiego co tworzy postęp gospodarczy. Jedną stroną takiej operacji jest wspieranie przedsiębiorstw, a drugą jest działanie, by wyższe były płace. Postęp technologiczny i organizacyjny następuje zwykle wtedy, kiedy to się opłaca. Opłaca się to wtedy, kiedy praca jest droższa, tymczasem w Polsce praca jest ciągle bardzo tania - mówił Jarosław Kaczyński.

Celem rządu jest, jak wskazał polityk, doprowadzenie do tego, "żeby w Polsce opłacał się postęp, aby ci przedsiębiorcy, którzy chcą postępu w swoich przedsiębiorstwach mieli podstawy, także finansowe, do jego wprowadzenia". - Chcemy też, aby mieli szanse na awans, czyli przechodzenia z małych do średnich, ze średnich do dużych, a z dużych do nawet tych największych - dodał.

"Opozycja zawsze się domaga wyciągania konsekwencji wobec innych"

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś zapowiedział w Polskim Radiu, że idzie na bezpłatny urlop do czasu zakończenia postępowania CBA, sprawdzającego jego oświadczenia majątkowe. Sprawa ma związek z informacjami, które przedstawił sobotni "Superwizjer" TVN, o tym, że prezes NIK i nie umieścił w swoim oświadczeniu majątkowym kamienicy na krakowskim Podgórzu. Opozycja domaga się dymisji b. ministra finansów.

ZOBACZ TAKŻE
pis-1200-pap.jpg
Prezes PiS: nasze zapowiedzi zostały spełnione, uzyskaliśmy wiarygodność

Pytany o tę kwestię Jarosław Kaczyński odpowiedział, że "opozycja zawsze się domaga wyciągania konsekwencji wobec innych, ale nie wobec siebie".- Były prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski miał zarzuty, a opozycja niczego się od niego nie domagała. Dlatego, uważam, nie należy traktować tych postulatów opozycji poważnie - ocenił.

Prezes PiS zaznaczył jednak, że "sprawa musi być wyjaśniona do końca". - Nasza zasada jest prosta: nie ma świętych krów, osłony, wyjaśniamy sprawę. Drugiego Kwiatkowskiego nie będzie. Ale wyjaśniamy sprawę nie na zasadzie, że z góry ktoś jest winien. Jeżeli ktoś - jak Marian Banaś - zabrał co najmniej dwieście kilkadziesiąt miliardów przestępcom, to ma wrogów i ci wrogowie mogą posunąć się do daleko idącej operacji, żeby kogoś takiego skompromitować. Niczego nie przesądzamy, czekamy na rozstrzygnięcia - powiedział.

msze

Czytaj także

Prezes PiS: miażdżąca większość naszych obietnic została wykonana

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 16:56
- Dobra zmiana trwa już prawie cztery lata, więc jest już czas na podsumowanie, ale też czas na wyznaczenie dalej idących celów, na spojrzenie w przyszłość. To podsumowanie w gruncie rzeczy można zamknąć jednym słowem - wiarygodność - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii w Radomiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Polacy muszą żyć na poziomie europejskim

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 15:08
- Nasz program to program realnej demokracji, lepszej pracy, lepszej płacy, bezpiecznej rodziny, bezpiecznego państwa, bezpieczeństwa na ulicach - to chcemy kontynuować i wzmacniać - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Ząbkowicach Śląskich. 
rozwiń zwiń