X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Premier: chcemy, żeby Śląsk był "Doliną Krzemową" całej UE

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 08:41
- Wybrałem Śląsk, ponieważ to tu, w ogromnym stopniu, będą się rozstrzygać losy polskiej gospodarki, polskiego przemysłu - powiedział Mateusz Morawiecki w "Sygnałach dnia", tłumacząc, dlaczego kandyduje do parlamentu z tego regionu.
Audio
  • Premier: na Śląsku rozstrzygną się losy polskiej gospodarki (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: KPRM/P.Tracz

Premier Mateusz Morawiecki w radiowej Jedynce podkreślił, że polityka energetyczna i klimatyczna, jak również innowacyjność, to klucz do odpowiedniego modelu gospodarczego w przyszłości. - Na Śląsku na pewno będą te rozstrzygnięcia najbardziej zasadnicze - ocenił premier, wskazując jednocześnie, że będą to też wyzwania.

CZYTAJ WIĘCEJ >>> Mateusz Morawiecki w "Sygnałach dnia": podchodzimy do tych wyborów z ogromną pokorą


Twitter Mateusz Morawiecki rektorzy śląskich uczleni 1200.jpg
Spotkanie premiera z rektorami śląskich uczelni. "Omówiliśmy wizje rozwoju regionu"

Premier dodał, że na podstawie rozmów z mieszkańcami, pracodawcami i pracownikami na Śląsku, wie, że region jest przygotowany na te wyzwania. - Chcę, żeby podchodzono do nich poważnie i uczciwie i ja taką ofertę zaproponowałem - powiedział Mateusz Morawiecki. - Przedstawiłem 2 lata temu plan dla Śląska, dzisiaj go kontynuujemy, on jest zaawansowany już w 60-70 proc. - dodał. Wskazał na postępujący rozwój infrastruktury i wsparcie dla śląskich uczelni, przekazywane, aby pomóc im stać się rzeczywistym partnerem dla przedsiębiorców. 

- Chcemy doprowadzić do tego, żeby Śląsk był taką Doliną Krzemową całej Unii Europejskiej - zadeklarował Mateusz Morawiecki.

Pytany o pomysł odejścia od węgla, co deklarują niektórzy przedstawiciele opozycji, premier zauważył, że najdroższa jest energia niedostarczona, ponieważ oznacza ona straty dla przemysłu i gospodarstw domowych.

- To, o co musimy teraz zadbać, to jest rozsądna transformacja, rozsądne zmiany energetyczne - tak, żeby z jednej strony Śląsk nadal był tym bijącym sercem energetycznym Polski, jak jest dzisiaj, tak, żeby zapewnić bezpieczeństwo dostaw energii, żeby zapewnić względną suwerenność w dostawach energii, ale również, żeby ceny energii, były jak najniższe, żeby energia była jak najtańsza, bo to oznacza także konkurencyjność polskiego przemysłu - mówił premier. Zapewnił, że rząd taki model tworzy.

fc


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Chorzowa w Parku Śląskim

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 15:56
Mateusz Morawiecki odwiedził w niedzielę Park Śląski w Chorzowie. Premier rozmawiał z mieszkańcami centralnej części woj. Śląskiego m.in. o ubezpieczeniach społecznych, wysokości emerytur i ochronie zdrowia.
rozwiń zwiń