X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zbigniew Ziobro: Polacy oczekują oczyszczenia sądownictwa z czarnych owiec

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 16:30
- Chcemy, by patologia w polskim sądownictwie była skutecznie ograniczana, Polacy tego oczekują - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do informacji o decyzji kolegium komisarzy KE ws. procedury o naruszenie prawa UE przez Polskę.
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: PAP/Rafał Guz

komisja europejska Bruksela pixabay 1200x660.jpg
Komisja Europejska chce pozwu przeciwko Polsce za dyscyplinarki dla sędziów

W środę komisarz ds. budżetu UE Guenther Oettinger przekazał, że kolegium komisarzy Komisji Europejskiej przyjęło pakiet decyzji dotyczących procedur naruszenia unijnego prawa. - Listę przyjęto bez obrad, jeden z tych przypadków dotyczy Polski - powiedział Oettinger na konferencji prasowej w Brukseli, nie podając szczegółów.

W poniedziałek źródło w KE przekazało PAP, że w Komisji trwają prace nad przygotowaniem skargi wobec Polski do TSUE w związku z nowym systemem dyscyplinarnym sędziów oraz że w środę na cotygodniowym kolegium komisarze będą o tym rozmawiali z inicjatywy wiceszefa KE Fransa Timmermansa.

Anna Milczanowska 1200.JPG
Anna Milczanowska: Frans Timmermans to skompromitowany polityk

"KE chce ingerować w polską kampanię wyborczą"

Zbigniew Ziobro ocenił na konferencji prasowej w Piotrkowie Trybunalskim, że termin decyzji kolegium KE, obnaża intencje polityczne KE, która chce mieć swój udział w trwającej w naszym kraju kampanii wyborczej.

Według niego, nic nie stało na przeszkodzie, aby decyzja była podjęta po wyborach, ale - jak ocenił - widać, że tu "chodziło o politykę inspirowaną z Polski".

Polacy - podkreślił Ziobro - nie chcą, aby ktoś z zewnątrz ingerował w ich decyzje wyborcze. - My wolimy, aby Polacy sami decydowali, a nie żeby ktoś za nas decydował o nas. Wolimy też, aby patologia w polskim sądownictwie była skutecznie ograniczana. Polacy oczekują oczyszczenia sądownictwa z czarnych owiec - dodał.

ziobro_1200.jpg
Zbigniew Ziobro o pakcie opozycji: oni by chcieli, żeby było jak było

"PO rywalizuje o elektorat z SLD"

Odniósł się też do słów lidera PO Grzegorza Schetyny, który w środę zapowiedział, że w przypadku objęcia władzy przez Koalicję Obywatelską przywrócony zostanie stan prawny sprzed uchwalenia tzw. ustawy dezubekizacyjnej z grudnia 2016 roku. Zdaniem Schetyny ustawa spowodowała, iż wielu funkcjonariuszy służb mundurowych, uczciwie pracujących po 1990 roku, zostało potraktowanych niesprawiedliwie.

Według Ziobro słowa lidera PO świadczą, że rywalizuje on o elektorat z SLD, chce odebrać głosy szefowi SLD Włodzimierzowi Czarzastemu. - To są porachunki pomiędzy SLD a Platformą i walka o tych samych wyborców między tymi liderami - powiedział minister sprawiedliwości.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak