X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Adamczyk: Via Carpatia to wielka zmiana cywilizacyjna, pokoleniowa

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 13:09
- Wreszcie układ komunikacyjny południkowy, północ-południe, będzie równoważny w stosunku do układu wschód-zachód. Via Carpatia to wielka zmiana cywilizacyjna, pokoleniowa - mówił w Polskim Radiu 24 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. 
Audio
  • Minister Infrastruktury podkreślał znaczenie drogi Via Carpatia (Polskie Radio 24/Północ-Południe)
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.Foto: PR24/AK

Międzynarodowy szlak Via Carpatia, czyli droga ekspresowa S19, będzie przebiegać przez wschodnie województwa z północy na południe.

Budowa polskiego odcinka Via Carpatii ma się zakończyć pod koniec 2025 roku. Droga będzie dalej biegła przez Słowację - tamtejszy odcinek ma powstać w ciągu najbliższych 3-4 lat - a także przez Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Andrzej Adamczyk zaznaczył, że jego formacja polityczna powtarzała, że układ drogowy "musi być pełny". - Nie tylko, jak mawiali poprzednicy, należy budować drogi z zachodu na wschód i ze wschodu na zachód, ale stale powtarzaliśmy, żeby ten układ drogowy był pełny, żebyśmy mieli możliwość dysponowania rusztem komunikacyjnym. Dlatego Via Carpatia, dlatego droga ekspresowa S3 - podkreślił minister.

- Celem moim, parlamentarzystów z Podkarpacia, z Podlasia, z Warmii i Mazur jest to, aby Via Carpatia stała się drogą wpisaną w główne korytarze komunikacyjne Europy - dodał.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Data emisji: 11.10.2019

Godzina emisji: 12.51

PR24/dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: odnoga Via Carpatia dotrze do rumuńskiego portu w Konstancy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 15:30
- Dla Rumunii, ale także dla Polski Via Carpatia jest bardzo ważna - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że będzie to dogodne połączenie łączące Morze Czarne z Bałtykiem.
rozwiń zwiń