X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent na UKSW: wolność i szacunek zawsze są tutaj przestrzegane

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 12:45
- Jesteście uniwersytetem, na którym wolność znaczy wolność, a szacunek - szacunek. Te wartości są tutaj przestrzegane, czego wielu innych miejscach bardzo brakuje. To tutaj była prawdziwa wolność nauki, badań naukowych - mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda na warszawskim UKSW.
Prezydent RP Andrzej Duda uczestniczy w uroczystej inauguracji roku akademickiego 20192020 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, rozpoczynającej obchody 20-lecia uczelni
Prezydent RP Andrzej Duda uczestniczy w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2019/2020 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, rozpoczynającej obchody 20-lecia uczelniFoto: PAP/Piotr Nowak

- Mam głębokie osobiste przekonanie, że uczelnia, w której statucie nałożony jest na akademików i studentów obowiązek pielęgnowania wartości ogólnoludzkich, narodowych i chrześcijańskich, to jest bardzo ważne miejsce na mapie nauki i edukacji naszego kraju - tłumaczył prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji roku akademickiego 2019/2010 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie.

Andrzej-Duda-Lazarski-pap-1200.jpg
Prezydent: elita to nie jest grupa ludzi, która może więcej, czy której wolno więcej

Jak zaznaczył, jest to nie do przecenienia, że na uczelni, która ma głęboki profil chrześcijański, katolicki zaistniały wydziały: medyczny oraz historyczny.

- To właśnie na uczelni o takim profilu polska historia powinna być badana, o polskiej historii powinny być uczone następne pokolenia młodych ludzi, którzy będą przygotowywani do wykonywania zawodu nauczyciela historii - dodał.

Prezydent przyznał, że UKSW to uczelnia, na której uroczystościach bywał najczęściej. - Ten uniwersytet (...), odkąd go pamiętam i odkąd go znam, zawsze działał tak, że odpowiadał całkowicie tym wartościom, do których ja zawsze czułem się przywiązany, i w których ja zostałem wychowany - podkreślił.

"To tutaj była prawdziwa wolność nauki"

Wspomniał, że na UKSW z życzliwością i zrozumieniem zawsze spotykał się również prezydent Lech Kaczyński, nawet w najtrudniejszych dla niego czasach.

- Także w okresie, kiedy pana prezydenta już zabrakło, to tutaj mogłem przychodzić po to, by zapoznać się z badaniami, by wymienić poglądy, po to, by wysłuchać poglądów, których zabraniano wygłaszać na innych uczelniach, zamykając sale wykładowe, zamykając aule, gabinety. To tutaj była prawdziwa wolność nauki, badań naukowych, to tu była prawdziwa wolność słowa - stwierdził prezydent.

- Jesteście prawdziwym uniwersytetem, na którym wolność znaczy wolność, a szacunek znaczy szacunek. To są te wartości, które macie zapisane w statucie i te wartości są tutaj przestrzegane, czego w wielu innych miejscach bardzo brakuje - dodał.

Czytaj więcej>>>Prezydent podziękował wyborcom."Wspaniała postawa"<<<

Nowy rok akademicki na UKSW rozpoczęło ponad 8,7 tys. osób, tym ponad 3,4 tys. studentów pierwszego roku. W tym roku akademickim uczelnia obchodzi jubileusz 20-lecia, nad którym patronat objął prezydent RP. Jako Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie działa od 1999 roku. Początki UKSW sięgają jednak 1954 roku, kiedy to nosiła nazwę Akademii Teologii Katolickiej (ATK). Uniwersytet zatrudnia ponad 1200 osób w tym 784 nauczycieli akademickich i 445 pracowników administracyjnych.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: Polska prowadzi politykę rozwoju, która jest w awangardzie europejskich tendencji

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 20:10
- Od czterech lat prowadzimy politykę bardzo nastawioną na kwestie społeczne. Politykę rozwoju, ale takiego, z którego w pierwszej kolejności korzysta zwykły człowiek, przede wszystkim poprzez politykę prorodzinną - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas szczytu krajów Grupy Arraiolos. 
rozwiń zwiń