X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

A. Duda wygrałby z M. Kidawą-Błońską w II turze wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 20:00
Gdyby II tura wyborów prezydenckich odbywała się w niedzielę obecny prezydent Andrzej Duda otrzymałby 52,5 proc. głosów, zaś niedawna kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska 38,4 proc. głosów - wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: Jakub Szymczuk/KPRP
  • Gdyby Andrzej Duda mierzył się z Małgorzatą Kidawą-Błońską, mógłby liczyć na poparcie  52,5 proc. badanych
  • Małgorzata Kidawa-Błońska cieszyłaby się aprobatą 38,4 proc. respondentów
  • Z sondażu wynika, że wśród kobiet głosy rozkładały się mniej więcej po równo

Jak wykazał sondaż 7,1 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać, na kogo oddałoby swój głos w drugiej turze wyborów prezydenckich, jeśli rywalizowaliby w niej Andrzej Duda z Małgorzatą Kidawą-Błońską.

PAP Andrzej Duda wizy 1200.jpg
Polacy zadowoleni z prezydentury Andrzeja Dudy. Nowy sondaż CBOS


"Gdyby brać pod uwagę jedynie osoby, które zadeklarowały udział w wyborach prezydenckich, wyniki byłyby prawie takie same. Zdecydowana większość, bo 53,5 proc., deklaruje, że zagłosowałaby na Andrzeja Dudę. Małgorzata Kidawa-Błońska mogłaby liczyć na 39,2 proc. głosów. 7,3 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie wie, na kogo by zagłosowało" - napisał portal.

Głosy kobiet po równo

Z sondażu wynika ponadto, iż wśród kobiet głosy rozkładały się mniej więcej po równo - 49 proc. zadeklarowało poparcie dla Kidawy-Błońskiej, a 42 proc. dla Andrzeja Dudy. Z kolei wśród ankietowanych mężczyzn 60 proc. poparłoby Dudę, zaś 30 proc. Kidawę-Błońską.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Andrzej Duda cały czas cieszy się wysokim poparciem. Nowy sondaż

Według portalu, najwięcej osób deklarujących poparcie dla Kidawy-Błońskiej to osoby między 25. a 29. rokiem życia. Zaś najmniej chętnie poparliby ją wyborcy w wieku 18-24 lat. Obecnego prezydenta najchętniej popierają wyborcy między 50. a 59. rokiem życia oraz osoby po siedemdziesiątce. Najmniejsze poparcie ma on natomiast wśród osób w wieku 25-29 lat.

Mieszkańcy największych miast popierają Kidawę-Błońską

"Wyborcy Andrzeja Dudy to najczęściej mieszkańcy wsi i dużych miast od 250 do 500 tys. mieszkańców. Małgorzatę Kidawę-Błońską popierają najczęściej mieszkańcy metropolii powyżej 500 tys. mieszkańców" - napisała Wirtualna Polska.

IBRiS zapytał również respondentów, czy wzięliby udział w wyborach prezydenckich. Na takie pytanie 47,9 proc. badanych odpowiedziało, że "zdecydowanie tak", a 9,7 proc. odpowiedziało, że "tak". Z kolei 24,8 proc. ankietowanych stwierdziło, że zdecydowanie nie zamierza brać udziału w wyborach, zaś 15,7 proc. raczej nie zamierza w nich brać udziału. Spośród badanych 2 proc. nie wie jeszcze, czy weźmie udział w głosowaniu.

Sondaż został przeprowadzony przez IBRiS dla Wirtualnej Polski na reprezentatywnej próbie 1100 osób w dniach 18-19 października. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż prezydencki: Andrzej Duda dystansuje potencjalnych rywali

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 15:23
Andrzej Duda jest zdecydowanym faworytem kolejnych wyborów prezydenckich - wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Poparcie dla urzędującego prezydenta deklaruje niemal 30 proc. ankietowanych.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda cały czas cieszy się wysokim poparciem. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 13:18
We wrześniu pracę Andrzeja Dudy dobrze ocenia 62 proc. badanych, źle natomiast 28 proc. Notowania prezydenta pozostają stabilne w porównaniu z sierpniem. Pogorszyły się oceny Sejmu: 50 proc. badanych jest niezadowolonych z pracy posłów, a 34 proc. ocenia ją dobrze - wynika z sondażu CBOS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy zadowoleni z prezydentury Andrzeja Dudy. Nowy sondaż CBOS

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 12:39
Zadowolenie z prezydentury Andrzeja Dudy wyraża 62 proc. badanych, natomiast 29 proc. ocenia ją negatywnie. Działalność Sejmu dobrze ocenia 32 proc., a negatywnie 51 proc. badanych. Z kolei o pracy Senatu dobrą opinię ma 32 proc., przeciwnego zdania jest 42 proc. respondentów - wynika z sondażu CBOS.
rozwiń zwiń