X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sławomir Broniarz: strajk włoski nauczycieli być może już od środy

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 10:32
Dziś zbiera się Zarząd Główny ZNP, który podejmie uchwałę w sprawie protestu włoskiego – powiedział w TOK FM prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Wyraził nadzieję, że akcja protestacyjna będzie realizowana w szkołach od środy.
Szef ZNP Sławomir Broniarz
Szef ZNP Sławomir BroniarzFoto: Grand Warszawski/ Shutterstock

Broniarz podkreślił, że rozpoczynający się protest polegający na wykonywaniu tylko tych czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego, jest protestem o godność zawodu nauczyciela.

pap broniarz 1200.jpg
ZNP zapowiedział strajk nauczycieli. Publicysta: nie będzie miał dużych rozmiarów

- Nie można traktować nauczyciela jak pochyłego drzewa, na które każda koza wejdzie i stanie się on bez mała osobą odpowiedzialną za wszystko – zauważył.

Zebranie zarządu ZNP

Poinformował, że we wtorek zbiera się Zarząd Główny ZNP, który podejmie uchwałę w sprawie protestu włoskiego. - Do wszystkich zakładowych organizacji związkowych pójdą materiały informacyjne, na czym polega protest. Mam nadzieję, że zaczniemy go realizować od jutra – stwierdził.

Oświadczył, że protest jest bezterminowy, a jego wstępną ocenę ZNP dokona w kwietniu.
Na pytanie, jak dużo nauczycieli może włączyć się w protest, odpowiedział, że to będzie "proces, kaskada, lawina, to będzie pączkowało".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Dariusz Piontkowski: zawsze było tak, że część nauczycieli wychodziła poza swoje obowiązki

- Zaczynamy od dużych miast, bo tu jest największe zainteresowanie, ale to będzie schodziło na dół. Przykłady pociągają, jeżeli nauczyciele zobaczą, że w sąsiadującej szkole pedagodzy porozumieli się i jadąc na wycieczkę, dostają delegacje od dyrektora, stosowne wynagrodzenie za godziny nadliczbowe – wyliczył.

Wycieczki będą organizowane, mimo protestu

Podkreślił, że protest nie będzie oznaczał braku szkolnych wycieczek. - Realizujemy to zgodnie z prawem, ale chcemy, żeby to prawo było też przestrzegane – wyjaśnił.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Szef KPRM: S. Broniarz chce wciągnąć ZNP w polityczny konflikt

Dodał, że we wtorek ZNP wyśle kolejne pismo do ministra edukacji z apelem o podjęcie rozmów na temat sześcioprocentowej podwyżki płac nauczycieli w przyszłym roku, regulacji prawnych dotyczących zawodu i ograniczenia biurokracji. ZNP czeka też na informacje z systemu informacji oświatowej, ilu nauczycieli odeszło z zawodu.

Nauczyciele za strajkiem włoskim

ZNP przeprowadził we wrześniu ankietę, w której pytał o to, w jaki sposób – po kwietniowym strajku – nauczyciele chcą walczyć o podniesienie nakładów na oświatę i o podwyżki wynagrodzeń. Ponad połowa uczestniczących w ankiecie opowiedziała się "za niewykonywaniem pozastatutowych zadań w swojej szkole/przedszkolu/placówce".

Na początku października Broniarz zapowiedział, że od 15 października w szkołach zacznie się bezterminowa akcja protestacyjna.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak