X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

D. Olko o wniosku R. Giertycha ws. unieważnienia wyborów: wyroki wyborców trzeba szanować

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 14:05
- Nie widzę nic niedemokratycznego we wnioskach o kontrolę procesu wyborczego - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dorota Olko z partii Razem.
Audio
Dorota Olko
Dorota OlkoFoto: PR24/RB

Prawo i Sprawiedliwość złożyło protesty wyborcze ws. przeliczenia głosów w wyborach senackich w kolejnych czterech okręgach. Są to okręgi w Toruniu, Koninie oraz dwa okręgi w Kaliszu.

Wnioski o ponowne przeliczenie głosów są uzasadniane faktem, że suma głosów nieważnych jest wyższa, niż różnica, jaka była między wynikiem kandydata, który uzyskał mandat senatora a kandydatem, który przegrał.

Dorota Olko odniosła się do złożonych protestów wyborczych. - Nie widzę nic niedemokratycznego we wnioskach o kontrolę procesu wyborczego - stwierdziła. Zaznaczyła, że wnioski Prawa i Sprawiedliwości nie dotyczą okręgów, gdzie było najwięcej głosów nieważnych. - Podejrzewam, że PiS może być niezadowolone z wyników wyborów do senatu. Niepokojące jest to, że szuka sposobu podważenia demokratycznego wyboru. Trzeba znać wszystkie dokładne przesłanki, na podstawie których te protesty zostały złożone - dodała.


Paweł Lisiecki 1200.JPG
Paweł Lisiecki (PiS): wynik wyborów powinien być zgodny z wolą suwerena

Pytana o wniosek o unieważnienie całych wyborów parlamentarnych złożony przez Romana Giertycha poseł elekt odparła, że byłaby ostrożna z takimi wnioskami. - Wyroki wyborców trzeba szanować - podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Polskie Radio 24/st

* * *

Audycja:  "Temat Dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Dorota Olko (Razem)

Data emisji: 22.10.2019

Godzina emisji: 13.07

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Henryk Domański: mówienie o upadku demokracji w Polsce stało się modne w kręgach opozycji

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 15:00
- To jest zbójeckie prawo opozycji, żeby przesadzać, zwalczać rząd, tam gdzie jest to według niej możliwe. Przez te ostanie cztery lata zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W audycji ponadto komentarz prof. Henryka Domańskiego (Polska Akademia Nauk), prof. Jacka Zaleśnego (UW) i dra Tomasza Żukowskiego (UW).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Król: Koalicja Obywatelska podważa wiarygodność naszej państwowości

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 12:50
- Lider Platformy Obywatelskiej mówił, że w Polsce po wyborach trzeba zaangażować międzynarodowe siły do ich skontrolowania. Koalicja Obywatelska dokonuje podważenia wiarygodności państwowości polskiej - powiedział w PR24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
rozwiń zwiń