X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pożar w fabryce w Bytomiu. Na miejscu 30 zastępów straży pożarnej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 19:30
Pożar, który wybuchł w sobotę w bytomskiej dzielnicy Stroszek, objął składowane na terenie nieczynnego zakładu odpady tekstylne. Decyzja zezwalająca na ich składowanie w tym miejscu została cofnięta ponad miesiąc temu, a firma była zobowiązana do uprzątnięcia odpadów - podał prezydent miasta.
Pożar składowiska odpadów w Bytomiu
Pożar składowiska odpadów w Bytomiu Foto: twitter.com/Miasto Bytom
  • Spłonęły tekstylia i materiały odpadowe. Pożar gasiło ponad 70 strażaków
  • Akcja dogaszania pożaru może potrwać do późnych godzin nocnych. Ogień się nie rozprzestrzenia
  • Jak poinformował prezydent miasta, Mariusz Wołosz, "decyzja na składowanie odpadów w tym miejscu została cofnięta ponad miesiąc temu"

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz jego zastępcy, Waldemar Gawron i Michał Bieda, przybyli na miejsce pożaru, gdzie ponad 70 strażaków od sobotniego popołudnia prowadzi akcję gaśniczą.

Pożar na terenie nieczynnej fabryki ceramiki budowlanej objął powierzchnię o wymiarach ok. 30 na 50 metrów. W ogniu stanęły składowane pod zadaszeniem tekstylia i tworzywa sztuczne, ułożone w wysoką na pięć metrów stertę. Według informacji prezydenta miasta, prawdopodobnie znajdowały się tam przede wszystkim szmaty - odpady tekstylne. Nie są one toksyczne.

"Decyzja na składowanie odpadów w tym miejscu została cofnięta ponad miesiąc temu. Firma była zobowiązana do uprzątnięcia odpadów. Sprawą zajmuje się policja" - napisał Mariusz Wołosz w portalu społecznościowym.

Ogień się nie rozprzestrzenia

Jak poinformował oficer prasowy bytomskiej straży pożarnej, młodszy ogniomistrz Wojciech Krawczyk, wieczorem ogień już się nie rozprzestrzeniał, jednak akcja dogaszania pożaru będzie jeszcze trwała.

Do opanowania ognia użyto ośmiu prądów wody. Akcja przebiega w wysokiej temperaturze i warunkach silnego zadymienia. Strażacy pracują w aparatach ochrony dróg oddechowych. Unoszący się znad ulicy Łokietka słup gęstego, czarnego dymu widoczny był z kilku kilometrów. Władze miasta informują mieszkańców, by do zakończenia akcji gaśniczej nie otwierali w mieszkaniach okien.

Według straży pożarnej nie ma zagrożenia dla okolicznych zabudowań i mieszkańców, nie było też potrzeby ewakuacji. Do akcji gaśniczej skierowano 72 strażaków z zawodowej i ochotniczych straży pożarnych, w sumie blisko 30 zastępów. Przyczyny pożaru oraz wielkość strat nie są na razie znane.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mazowieckie: pożar hali produkcyjnej w Lipce. Na miejscu 10 jednostek straży pożarnej

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 19:40
W Lipce w powiecie wołomińskim (Mazowieckie) płonie hala zakładu, w którym jest produkowany błonnik spożywczy - poinformował rzecznik wołomińskiej komendy PSP kpt. Daniel Kwiatkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieumyślnie podpalił las. Został ułaskawiony przez prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 13:25
Prezydent Andrzej Duda przychylił się do wniosku Prokuratora Generalnego i ułaskawił Dawida Szydło skazanego za nieumyślne spowodowanie pożaru - potwierdził rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczny pożar na Śląsku. Zginęła jedna osoba, strażacy zakończyli prace

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 21:20
Jedna osoba zginęła w pożarze drewnianego domu w Dąbrowie Górniczej - poinformowała straż pożarna i policja. Strażacy zakończyli przeszukiwanie pogorzeliska, nie znaleźli więcej ofiar.
rozwiń zwiń