X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: pustki po Przemysławie Gosiewskim nie da się zapełnić

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 19:37
"Przemysław Gosiewski był wzorem etosu polityka, prawdziwym mężem stanu; zawsze gotowym do pracy dla ziemi świętokrzyskiej i Polski" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze. W niedzielę w Kielcach odsłonięto pomnik Przemysława Gosiewskiego.
Audio
  • Jarosław Kaczyński: Przemysław Gosiewski zasłużył się Polsce (IAR)
  • Jan Gosiewski, ojciec Przemysława Gosiewskiego: zawsze uważał, że w życiu ważna jest prawda (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystym odsłonięciu pomnika śp. Przemysława Gosiewskiego
Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystym odsłonięciu pomnika śp. Przemysława GosiewskiegoFoto: Krystian Maj / KPRM
  • W Kielcach odsłonięto pomnik śp. Przemysława Gosiewskiego, bliskiego współpracownika braci Kaczyńskich
  • Na uroczystości obecni byli m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński
  • Przemysław Gosiewski jest jednym z ludzi, którzy stworzyli dobry nurt w polskiej polityce i w polskiej historii; w polskich dziejach ostatnich dziesięcioleci - mówił Jarosław Kaczyński
  • Jan Gosiewski, ojciec Przemysława Gosiewskiego: marzył od lat studenckich wraz z prezydentem Lechem Kaczyńskim (...) o wolnej, pięknej Polsce i razem obydwaj zginęli
  • Przemysław Gosiewski zginął w 2010 roku w katastrofie smoleńskiej

Szef rządu w niedzielę zamieścił na Twitterze zdjęcia z uroczystości oraz wpis poświęcony Przemysławowi Gosiewskiemu, który zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

kielce 1200 pap.jpg
Jarosław Kaczyński o Przemysławie Gosiewskim: był niezwykłym człowiekiem

"Pustki nie da się zapełnić"

"Premier Przemysław Gosiewski był wzorem etosu polityka i prawdziwym mężem stanu - zawsze gotowym do pracy dla ziemi świętokrzyskiej, ukochanej Włoszczowy i Polski. Miał wielką radość w odwiedzaniu najmniejszych nawet miast i wsi. Pustki, która po nim została, nie da się zapełnić" - napisał Mateusz Morawiecki.

Minister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego

Przemysław Gosiewski należał do PiS od 2001 r. Organizował struktury tego ugrupowania w województwie świętokrzyskim. Udało mu się tam zbudować najliczniejszą organizację wojewódzką PiS w kraju. Pełnił funkcję ministra-członka Rady Ministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, będąc jednocześnie szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów. Od 8 maja 2007 r. do 7 września 2007 r. i od 11 września 2007 r. do 16 listopada 2007 r. roku był wicepremierem. Między tymi okresami pełnił funkcje sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Jacek Sasin: pamiętamy, co się działo po tragedii smoleńskiej. Wtedy budowaliśmy żywy pomnik

pap_lech kaczyński 1200.jpg
Dorobek polityczny śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Absolwent prawa na Uniwersytecie Gdańskim, członek Niezależnego Zrzeszenia Studentów, uczestniczył w strajku studenckim w 1988 r. W latach 1989-91 pracował w Komisji Krajowej "Solidarności" jako kierownik biura ds. kontaktów z regionami. W latach 1991-98 był sekretarzem Zarządu Głównego Porozumienia Centrum. W latach 90. kierował także biurem posła Adama Glapińskiego, pracował w kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego spółce wydającej pismo "Nowe Państwo", angażował się w działalność Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych i Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych.

Samorządowiec i doradca Lecha Kaczyńskiego

W latach 1998-2001 zasiadał w sejmiku mazowieckim, a w latach 2000-2001 był doradcą ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego. Od 2001 r. był posłem. Od listopada 2005 do lipca 2006 r. był przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS. Po wyborach w 2007 r. ponownie przewodniczył temu klubowi. W styczniu 2010 r. zrezygnował z tej funkcji, został jednym z wiceprezesów PiS i przewodniczącym partyjnego Zespołu Pracy Państwowej.

Zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Msze święte, Apel Pamięci, marsze. Oddano hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 17:10
Przemówienia prezesa PiS i prezydenta zakończyły całodniowe obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński dziękował za dziewięć lat pamięci o tragicznych wydarzeniach z 10 kwietnia. Prezydent Andrzej Duda mówił z kolei o konieczności wypełnienia testamentu, który pozostawiły po sobie ofiary katastrofy, w tym prezydent Lech Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: Mateusz Morawiecki nadal będzie premierem

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 08:50
- Premier Mateusz Morawiecki stworzył, a potem kierował bardzo sprawnym rządem. Jego zaangażowanie na forum międzynarodowym, a także krajowym zostało dostrzeżone niemal przez wszystkich - mówił w "Sygnałach dnia" szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: Polacy pozytywnie oceniają rząd. Dr Bartłomiej Biskup: notowania są stabilne

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 16:09
Notowania premiera Mateusza Morawieckiego i jego gabinetu ustabilizowały się - mówi dr Bartłomiej Biskup w komentarzu do październikowego sondażu CBOS. - Notowania premiera są znacząco wyższe, nie tylko względem rządu, ale generalnie są dosyć wysokie - dodaje politolog.
rozwiń zwiń