X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wpływowy działacz PO, członek władz spółek. Kim jest burmistrz Włoch Artur W.?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 15:56
Media obiegła informacja o zatrzymaniu burmistrza warszawskich Włoch, który miał przyjąć 200 tys. zł łapówki. Artur W. to polityk, który aktywnie działa w szeregach Platformy Obywatelskiej. "Nie jest anonimowym, lokalnym urzędnikiem" - podaje portal wpolityce.pl i wskazuje na zaufanie, jakim darzą go władze stołecznej PO.
Artur W. podczas spotkania Rafałem Trzaskowskim, prezydentem Warszawy
Artur W. podczas spotkania Rafałem Trzaskowskim, prezydentem WarszawyFoto: Źródło: Facebook/Artur W.
  • Zatrzymany Artur W. to burmistrz Włoch, a wcześniej wiceburmistrz Bielan i Woli
  • Szefował spółce ochroniarskiej "Naftor"
  • Jak donoszą media, jest to ważny polityk lokalnych struktur PO

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy, Artura W. i biznesmena, dewelopera Sabriego B. Przedsiębiorca wręczał samorządowcowi 200 tysięcy złotych łapówki w zamian za korzystną decyzję dotyczącą warunków zabudowy. 

Z komunikatu CBA wynika, że samorządowiec w zamian za korzyści majątkowe miał wydawać korzystne dla dewelopera decyzje dotyczące warunków zabudowy. Podejmował się też załatwienia podobnych decyzji w innych warszawskich urzędach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
cba_free_1200.jpg
Zatrzymanie burmistrza Włoch. Jest reakcja PO i warszawskiego ratusza

Reakcje na zatrzymanie

Prezydent Rafał Trzaskowski odwołał wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone burmistrzowi dzielnicy. Złożył też wniosek o jego odwołanie. - Artur W. został przez rzecznika dyscypliny partyjnej na mój wniosek zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej - poinformował we wtorek PAP lider warszawskich struktur PO Marcin Kierwiński.

Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości przygotowali wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy i odwołanie Artura W. z zajmowanej funkcji. Nawołują też, aby Platforma Obywatelska wyciągnęła polityczne konsekwencje wobec swojego polityka.

Kim jest Artur W.?

Jak donosi portal wpolityce.pl, zatrzymany działacz, to "osoba niezwykle wpływowa w warszawskiej Platformie Obywatelskiej". "Władze PO od dawna darzą go niezwykłym zaufaniem. Artur W., mając zaledwie 35 lat, w 2011 roku, stał na czele potężnej spółki ochroniarskiej »Naftor«" - czytamy.

Burmistrz Włoch miał również stać za planami prywatyzacji tej spółki. "Firma, która formalnie należała do skarbu państwa, była łakomym kąskiem. To ona obsługiwała państwowych gigantów paliwowych" - pisze wpolityce.pl.

Warszawski radny PiS Błażej Poboży napisał na Twitterze, że Artur W. to "wpływowy działacz warszawskiej Platformy Obywatelskiej". "W ostatniej kampanii wyborczej mocno wspierał szefa lokalnych struktur partii Jarosława Szostakowskiego i mazowieckiego barona PO Marcina Kierwińskiego" - czytamy we wpisie.

Aktywny polityk

Artur W. nadzorował warszawskimi Włochami od jesieni 2018 roku. Wcześniej był między innymi wiceburmistrzem Woli i Bielan. "Warszawscy działacze PO mówią, że stanowisko burmistrza Włoch Artur W. dostał po rekomendacji Jarosława Szostakowskiego, lidera klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Warszawy" - informuje z kolei stołeczna "Gazeta Wyborcza".

Na burmistrza Włoch Artura W. miał rekomendować Jarosław Szostakowski (źr. Facebook/Artur W.) Na burmistrza Włoch Artura W. miał rekomendować Jarosław Szostakowski (źr. Facebook/Artur W.)

- Jestem zaskoczony zatrzymaniem Artura W. Znalem go jako wieloletniego samorządowca, dobrze radził sobie jako wiceburmistrz Woli i Bielan, dlatego uważałem, że poradzi sobie również jako burmistrz Włoch - powiedział Gazecie Jarosław Szostakowski.

"GW" podaje również, że Artur W. był "wiernym członkiem" PO. Widać to po jego aktywności w mediach społecznościowych. Wspierał w kampanii wyborczej szefa warszawskiej PO Marcina Kierwińskiego, m.in. poprzez wspólne roznoszenie ulotek w Płocku.


 Artur W. pomagał Marcinowi Kierwińskiemu podczas kampanii wyborczej (źr. Facebook/Artur W.) Artur W. pomagał Marcinowi Kierwińskiemu podczas kampanii wyborczej (źr. Facebook/Artur W.)
Polityk uczestniczył również w spotkaniach z czołowymi politykami kojarzonymi z Platformą Obywatelską. Kiedy wydano wywiad-rzekę z liderem partii Grzegorzem Schetyną Zarząd Dzielnicy Włochy zorganizował spotkanie z nim.
Artur W. udostępnił również zdjęcie ze spotkania z ówczesnym szefem Najwyższej Izby Kontroli, Krzysztofem Kwiatkowskim. Celem spotkania była rozmowa o planach rozwoju dzielnicy. 
Źródło: Facebook/Artur W. Źródło: Facebook/Artur W.
Źródło: Facebook/Artur W. Źródło: Facebook/Artur W.

Oświadczenie majątkowe burmistrza

Zatrzymany burmistrz warszawskich Włoch zasiada w radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Maszynami Budownictwa. Z tego tytułu w 2018 roku osiągnął dochód ponad 40 tys. zł - wynika z jego oświadczenia majątkowego. Ma też 140 tys. zł oszczędności.

Według oświadczenia majątkowego za 2018 rok, Artur W. ma dom o powierzchni 160 metrów kwadratowych, którego wartość oszacował na 700 tys. zł. Ma też dwie niezabudowane działki. Jedną o powierzchni 3000 metrów kwadratowych wartą wg. burmistrza 60 tys. zł, której jest właścicielem oraz drugą o powierzchni 2055 metrów kwadratowych wartą 230 tys. zł, której jest współwłaścicielem.

Zatrzymany burmistrz zarobił ponadto w 2018 roku 146 235,27 zł w tytułu bycia zatrudnionym na umowę o pracę w dzielnicowym ratuszu. Z oświadczenia majątkowego wynika, że Artur W. nie ma żadnego samochodu. Nie jest także obciążony jakimkolwiek kredytem.

Czytaj więcej
cba-1200-cba.jpg

CBA zatrzymało burmistrza Włoch. Przyłapano go na gorącym uczynku

Włochy pracują dalej

"Zdarzenie nie będzie miało wpływu na wykonywanie obowiązków służbowych przez pracowników Urzędu Dzielnicy Włochy na rzecz mieszkańców Warszawy" - zakomunikował zarząd dzielnicy Włochy.

"W związku z doniesieniami medialnymi chciałbym Państwa uspokoić i zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, aby urząd działał poprawnie i aby Państwa sprawy były realizowane bez utrudnień" - napisał na facebooku zastępca burmistrza Sebastian Piliński.

msze, PAP, IAR, wpolityce.pl, "Gazeta Wyborcza".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Warszawy obiecywał walkę z kopciuchami. Te wciąż trują

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 13:38
Jak wynika z najnowszych danych, zebranych przez miejskich aktywistów z Warszawy Bez Smogu, 1537 pieców wciąż truje warszawiaków. Mimo zapowiedzi prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego o likwidacji kopciuchów, w ostatnim roku zlikwidowano 22 piece, a w niektórych dzielnicach ich przybyło.
rozwiń zwiń