X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Policjant z Raciborza oskarżony o gwałt. Prokuratura prowadzi śledztwo

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 17:09
Policjant z Raciborza został zatrzymany i aresztowany pod zarzutem gwałtu. Komendant raciborskiej policji zawiesił go w obowiązkach i wszczął procedurę zwolnienia go ze służby.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Evan Lorne

"Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu nie toleruje żadnych przypadków naruszeń dyscypliny służbowej i negatywnych zachowań w szeregach raciborskiej policji" - głosi komunikat zamieszczony w czwartek na stronie raciborskiej policji.

shutterstock drogówka policja free 663.jpg
Śląsk: byli policjanci z drogówki oskarżeni o korupcję. 80 zarzutów

Komenda dodała, że po informacji na temat funkcjonariusza - który został aresztowany we wtorek - komendant powiatowy policji podjął decyzję o zawieszeniu go w obowiązkach i na ręce komendanta wojewódzkiego skierował wniosek o zwolnienie go ze względu na ważny interes służby.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim, która potwierdza, że policjant usłyszał zarzut z art. 197 Kodeksu karnego, czyli doprowadzenia przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem do obcowania płciowego, za co grozi do 12 lat więzienia. Zarzut przedstawiony policjantowi nie był związany z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych. Z uwagi na dobro pokrzywdzonej śledczy nie ujawniają dodatkowych szczegółów sprawy.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zarzuty dla gdańskich policjantów. Przemoc, poniżanie, fałszowanie oficjalnych dokumentów

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 20:00
Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla dwóch gdańskich policjantów, którym w sobotę zarzuciła m.in. stosowanie przemocy i poniżanie osób, wobec których podejmowali interwencje. Funkcjonariusze nie przyznali się do popełnienia przestępstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Areszt dla policjantów, którzy mieli poniżać i stosować przemoc

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 18:40
Gdański sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował w niedzielę o tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące dwóch gdańskich policjantów, którzy m.in. mieli stosować przemoc i poniżać osoby, wobec których podejmowali interwencje.
rozwiń zwiń