X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

M. Kierwiński: apelowałem do prezydenta ws. A. Macierewicza

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 09:44
- Apelowałem do pana prezydenta Andrzeja Dudy, aby wycofał się z tego wyboru, bo to wybór zły. Marszałek - senior powinien łączyć. Antoni Macierewicz jest politykiem, który dzieli, od wielu lat dzieli – powiedział Marcin Kierwiński w radiowej Jedynce. Jednak zmianę decyzji w tej sprawie wykluczył dziś w radiowej Trójce Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta.
Audio
  • Marcin Kierwiński o kandydacie opozycji na prezydenta, wyborze prezydium Senatu i marszałku seniorze Sejmu (Sygnały Dnia/Jedynka)
Marcin Kierwiński, poseł PO
Marcin Kierwiński, poseł POFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Uważam, że pan prezydent Andrzej Duda kierował się potrzebami kampanii wyborczej i wykonaniem jasnego gestu wobec tego najtwardszego elektoratu PiS-u. Wiadomo, że na linii Macierewicz – Duda bardzo mocno iskrzyło, to pan prezydent Duda mówił o ubeckich metodach stosowanych w Ministerstwie Obrony Narodowej pod rządami Antoniego Macierewicza - powiedział w Jedynce Marcin Kierwiński.

Ocenił też, że Antoni Macierewicz jest "konfliktogenną osobą". 

Zmiana wykluczona

Zmianę marszałka seniora Sejmu wykluczył jednak w radiowej Trójce Krzysztof Szczerski. Prezydent Andrzej Duda wyznaczył do tej roli Antoniego Macierewicza, co spotkało się z krytyką opozycji, która zwróciła się do głowy państwa o wskazanie innego posła. Szef Gabinetu Prezydenta RP powiedział w radiowej Trójce, że nie ma podstaw, by prezydent przychylił się do takiego wniosku. 

- Zmiany marszałka seniora nie będzie, dlatego, że list opozycji nie podważa dwóch przesłanek, które stały u podstaw tej decyzji. Nikt nie mówi, że marszałek Antonii Macierewicz nie jest jednym z dziesięciu najstarszych wiekiem posłów, ani nikt nie mówi, że pan marszałek Antoni Macierewicz nie jest symbolem walki Polaków o niepodległość - wyjaśnił.

Dzień wcześniej, 7 listopada, posłowie PO poinformowali, że wnioskowali do prezydenta o zmianę decyzji w sprawie Antoniego Macierewicza. O podobnym apelu poinformowali tego samego dnia posłowie Lewicy.

CZYTAJ TAKŻE
Antoni Macierewicz 1200.jpg
Antoni Macierewicz: w tej kampanii prezydenckiej może być trudniej

Decyzja prezydenta

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski we wtorek poinformował, że prezydent wyznaczył Macierewicza na marszałka seniora Sejmu IX kadencji. Spychalski mówił, że prezydentowi zależało na tym, żeby marszałkiem seniorem Sejmu był ktoś, kto "miał piękną kartę opozycyjną".

W przypadku Sejmu pierwsze posiedzenie nowej kadencji otwiera marszałek senior powołany przez prezydenta spośród najstarszych wiekiem posłów; nie musi to być najstarszy poseł. Marszałek senior przeprowadza złożenie ślubowania poselskiego, a także wybór marszałka Sejmu, który następnie obejmuje przewodnictwo obrad.

***

PAp/IAR/Trójka/Jedynka/niezależna.pl/ agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak