X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Krzysztof Lipiec (PiS): Łukasz Schreiber prawdopodobnie pokieruje Komitetem Stałym Rady Ministrów

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 17:33
– Łukasz Schreiber jest młodym i sprawnym politykiem. Wykazał się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dlatego zostanie mu najpewniej powierzona ważna funkcja określana również jako "mały premier" – powiedział Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 8.11.19 Krzysztof Lipiec:: Łukasz Schreiber może zostać tzw. małym premierem.
Krzysztof Lipiec
Krzysztof LipiecFoto: PR24

Trwa posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Po jego zakończeniu ma zostać ogłoszona struktura oraz skład nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Krzysztof Lipiec przyznał, że proces kreowania Rady Ministrów na kolejną kadencję idzie z "dosyć dużym rozmachem".

M-Morawiecki-KPRM-posiedzenie-pap-1200.jpg
Piotr Müller: wkrótce zostanie ogłoszony skład nowego rządu

– Waga obrad komitetu jest duża. Jeśli chodzi o kandydata na stanowisko premiera, to od początku kampanii wyborczej było wiadomo, że jest nim Mateusz Morawiecki. Mówił o tym sam Jarosław Kaczyński. Pojawiające się głosy, które wskazywały innych pretendentów, nie mają nic wspólnego z polityczną rzeczywistością. To Mateusz Morawiecki będzie realizował strategię odpowiedzialnego rozwoju – wskazał.

Łukasz Schreiber "małym premierem"?

Na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Lipiec zdradził, że zmiana personalna może zajść na stanowisku przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów. Obecnie tę funkcję pełni wicepremier Jacek Sasin.

– Na jego miejsce mianowany będzie najprawdopodobniej Łukasz Schreiber, który jest młodym i sprawnym politykiem. Wykazał się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dlatego zostanie mu powierzona ważna funkcja określana również jako "mały premier", bo będzie dowodził małym rządem czyli KSRM – przekazał gość PR24.

Jacek Sasin 1200.jpg
Jacek Sasin: proste odtworzenie Ministerstwa Skarbu to nie jest najwłaściwszy kierunek

Zmiany w układzie ministerstw

Jak stwierdził poseł PiS, w ramach rekonstrukcji struktury rządu, może dojść do podziału Ministerstwa Środowiska na dwa resorty. – Podlegało to szerokiej debacie. Zmienia się rzeczywistość wokół nas. Akcenty polityk realizowanych dotychczas w tym ministerstwie mogą być prowadzone w innych resortach tak, by działanie to było spójne i żeby rozmycie kompetencyjne ograniczyć do minimum. Może również dojść do likwidacji Ministerstwa Energii. – dodał Krzysztof Lipiec.

Z Krzysztofem Lipcem rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 8.11.2019

Godzina emisji: 16.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: Porozumienie i Solidarna Polska prawdopodobnie wskażą po dwóch ministrów

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 18:28
- Nie przewiduję, że w nowym rządzie zmieni się układ sił. Nasi koalicjanci z Porozumienia i Solidarnej Polski wskazywali do tej pory po dwóch konstytucyjnych ministrów i wszystko na to wskazuje, że tak zostanie - powiedział w Polskim Radiu 24 wicepremier Jacek Sasin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Sobolewski: wybór A. Macierewicza jest podsumowaniem jego zasług

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 16:02
Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS ocenił w Polskim Radiu 24, że mianowanie Antoniego Macierewicza marszałkiem seniorem jest "ukoronowaniem jego działalności politycznej", zarówno tej z czasów PRL, jak i po 1989 roku.
rozwiń zwiń