X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Mateusz Morawiecki zostanie dziś desygnowany na premiera

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 06:23
- W czwartek przed południem prezydent Andrzej Duda desygnuje Mateusza Morawieckiego na premiera i powierzy mu misję tworzenia rządu - poinformował szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski.
Audio
  • W Belwederze odbyło się spotkanie prezydenta, premiera i prezesa PiS. Szef gabinetu głowy państwa Krzysztof Szczerski poinformował, że wszystkie strony uzgodniły powołanie nowego rządu do końca bieżącego tygodnia (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Paweł Supernak

W środę po godz. 20.00 w Belwederze odbyło się spotkanie konsultacyjne prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Jego tematem były m.in. harmonogram tworzenia nowego rządu i plany na pierwsze miesiące pracy. Spotkanie zakończyło się po północy, po ponad czterech godzinach.

1200_Kaczyński_PAP.jpg
Belweder: zakończyło się spotkanie konsultacyjne ws. nowego rządu

- Było to bardzo dobre, robocze oraz merytoryczne spotkanie dotyczące planów politycznych na najbliższy czas, włącznie z powołaniem rządu oraz planami prac większości sejmowej - ocenił Szczerski.

Prezydencki minister poinformował przy tym, że około godz. 11.00 w czwartek prezydent Andrzej Duda desygnuje Mateusza Morawieckiego na premiera i powierzy mu misję tworzenia rządu. Dodał również, że będzie to pierwsza wypowiedź prezydenta dotycząca oczekiwań Andrzeja Dudy wobec nowego rządu.

Jedna niewiadoma

Mateusz Morawiecki przedstawił skład swojego nowego gabinetu w ubiegły piątek. W skład rządu wejdą szefowie 20 resortów. Powstaną nowe ministerstwa, w tym resort nadzoru właścicielskiego, resort zarządzania funduszami i resort klimatu. Zlikwidowane zostanie natomiast Ministerstwo Energii. Jedynym resortem, którego obsady premier nie przedstawił, jest Ministerstwo Sportu.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Andrzej Duda: proszę, żeby język debaty nie był radykalny, ale był językiem szacunku

EN_premier-1200.jpg
Powołanie rządu i expose premiera. Znamy prawdopodobny termin

We wtorek Morawiecki złożył na ręce prezydenta dymisję swojego rządu. Do czasu powołania nowego gabinetu prezydent powierzył dotychczasowemu pełnienie obowiązków.

Zgodnie z konstytucją, po przyjęciu dymisji dotychczasowego rządu, jest 14 dni na desygnację nowego premiera i powołanie nowego rządu. Najpóźniej 14 dni po powołaniu Rady Ministrów nowy premier przedstawia program działania rządu (wygłasza expose) i składa wniosek o wotum zaufania, którego udziela Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda o nowym składzie rządu: bardzo ciekawe propozycje. Dadzą sobie radę

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 22:00
Prezydent Andrzej Duda skomentował skład nowego rządu. - Wydaje mi się, że to są bardzo ciekawe propozycje i jestem przekonany, że państwo, którzy podjęli się tych funkcji dadzą sobie radę - powiedział. Zapewnił, że chce, aby nowa Rada Ministrów została powołana jak najszybciej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy rząd. Konsultacje z udziałem prezydenta, premiera i szefa PiS

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 09:23
Wieczorem prezydent Andrzej Duda spotka się prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim; będzie to spotkanie konsultacyjne ws. nowego rządu - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
rozwiń zwiń