X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Belweder: zakończyło się spotkanie konsultacyjne ws. nowego rządu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 00:28
W czwartek po północy, po ponad czterech godzinach, zakończyły się w Belwederze konsultacje prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof SzczerskiFoto: PAP/Paweł Supernak

Jak informował przed spotkaniem szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski tematami rozmowy miały być m.in. harmonogram tworzenia nowego rządu i plany rządu na pierwsze miesiące pracy. Szczerski przypomniał, że prezydent wypowiadał się już publicznie na temat zaproponowanego przez Mateusza Morawieckiego kształtu nowego rządu i ocenił go pozytywnie.

Szef gabinetu prezydenta RP zaznaczył, że konsultacje z prezydentem w sprawie nowego rządu toczyły się już wcześniej. - Teraz te rozmowy są już na tyle zaawansowane, że to powinno być już spotkanie konkluzywne, zamykające proces formowania rządu - powiedział szef gabinetu prezydenta.

duda morawiecki pap 1200.jpg
"Więcej ekspertów, mniej polityków". Prof. Kazimierz Kik o nowym rządzie

Nowy gabinet

Mateusz Morawiecki przedstawił skład swojego nowego gabinetu w ubiegły piątek. Rząd będzie liczył 20 resortów. Powstaną nowe ministerstwa, w tym resort nadzoru właścicielskiego, resort zarządzania funduszami i resort klimatu. Zlikwidowane zostanie natomiast Ministerstwo Energii. Jedynym resortem, którego obsady premier nie przedstawił jest Ministerstwo Sportu.

We wtorek Morawiecki złożył na ręce prezydenta dymisję swojego rządu. Do czasu powołania nowego gabinetu prezydent powierzył dotychczasowemu premierowi pełnienie obowiązków.

Zgodnie z konstytucją, po przyjęciu dymisji dotychczasowego rządu, jest 14 dni na desygnację nowego premiera i powołanie nowego rządu. Najpóźniej 14 dni po powołaniu Rady Ministrów nowy premier przedstawia program działania rządu (wygłasza expose) i składa wniosek o wotum zaufania dla rządu, którego udziela Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Arkadiusz Jabłoński: ten rząd ma być bardziej autorski, skupiony na roli premiera

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 16:09
- To była bardzo robocza, techniczna prezentacja. Oczekiwaliśmy czegoś spektakularnego. W tych najważniejszych resortach nazwiska się w zasadzie nie zmieniły - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr hab. Arkadiusz Jabłoński (KUL).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: to jest rząd kontynuacji

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 07:23
- Są pewne zmiany strukturalne, o których mówił premier Mateusz Morawiecki i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Sytuacja będzie się rozwijać w sposób bardzo klarowny - mówił o nowym składzie rządu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń