X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jan Maria Jackowski: exposé premiera to rozwinięcie naszego programu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 18:20
- Exposé premiera Mateusza Morawieckiego było rozwinięciem postulatów, które zaproponowaliśmy w kampanii wyborczej oraz naszego programu wyborczego - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Audio

Szef rządu Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie exposé. Zapowiedział w nim m.in. zmiany w systemie podatkowym, modernizację szkół, strategię demograficzną, zmiany przepisów dot. bezpieczeństwa ruchu drogowego, zdrowia obywateli oraz rozwiązań proekologicznych.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Premier w exposé: celem zbudowanie Polski jako najlepszego miejsca do życia w Europie

Mateusz Morawiecki zapowiedział przebudowę systemu podatków i uproszczenie prawa podatkowego. Zaapelował do parlamentarzystów o taką zmianę Konstytucji, która gwarantowałaby prywatność i ochronę środków obywateli zgromadzonych w Pracowniczych Planach Kapitałowych i na Indywidualnych Kontach Emerytalnych. Mówiąc o PPK szef rządu podkreślał, że to program, który daje możliwość długofalowego tworzenia polskiego kapitału.

premier 1200 pap.jpg
Estoński CIT, ulgi dla firm, gospodarka 4.0. Premier przedstawił wizję na cztery lata

"To rozwinięcie naszych postulatów i programu"

- Exposé było rozwinięciem postulatów, które zaproponowaliśmy w kampanii wyborczej oraz naszego programu wyborczego. Pan premier przestawił też - co było istotnym motywem exposé - aksjologię, na której opiera się nasza filozofia rządzenia czy nasza wizja państwa - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jan Maria Jackowski. 

Jak zaznaczył chodzi o "budowanie nowoczesnego państwa, państwa zasobnych obywateli, którzy mają szanse poprawiać swoją sytuację życiową i materialną". - To państwo, które intensywnie buduje infrastrukturę i zwiększa atrakcyjność dla obywateli usług publicznych, które oferuje, ale jednocześnie jest to państwo, które ma świadomość zakorzenienia w wartościach, które przez pokolenia konstytuowały to państwo - wyjaśniał senator.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Mateusz Morawiecki: rodzina jest wartością arcypolską

Dodał, iż premier "powiedział jasno, że rząd będzie stawiał na rodzinę jako na fundament społeczeństwa". - Wiemy, że jest świadczenie 500 plus, wiemy, że jest rozwijany program mieszkaniowy, dostępności do mieszkań. Jest też cały szereg innych rozwiązań - podkreślił polityk.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/PAP/IAR/bartos

--------------------------

Data emisji: 19.11.2019

Godzina emisji: 17.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Tomasz Żukowski: exposé premiera to całościowy plan, zawiera wszystkie elementy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 16:24
- Krążyły takie wieści, że to będzie deklaracja ciepłej wody w kranie. Okazało się, że to całościowa propozycja, która zawiera elementy spraw społeczno-gospodarczych, jak też kwestie wiążące się z tożsamością, wartościami, rodziną - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń