X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CIS: marszałek Sejmu nie znała wyniku głosowania, kiedy je anulowała

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 19:19
Marszałek Sejmu w momencie podejmowania decyzji o przerwaniu i anulowaniu czwartkowego głosowania nie znała jego wyniku - zapewniło Centrum Informacyjne Sejmu. Potwierdzono - podało CIS - że podczas głosowania nad wyborem posłów do KRS zawiesiły się dwa czytniki systemu do głosowań.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przewodniczy posiedzeniu Sejmu
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przewodniczy posiedzeniu SejmuFoto: PAP/Leszek Szymański

W komunikacie CIS zaznaczono, że w czwartek marszałek Sejmu Elżbieta Witek "dwukrotnie podjęła decyzję o anulowaniu głosowań z uwagi na sygnalizowaną przez grupę posłów - ze wszystkich klubów parlamentarnych - trudność w oddaniu prawidłowego i kompletnego głosu, spowodowaną usterkami technicznymi".

pap_witek1200.jpg
Prezes PiS o głosowaniu ws. KRS: Elżbieta Witek podjęła właściwą decyzję

Podkreślono, że "praktyka anulowania głosowań i ich powtarzania nie stoi w sprzeczności z wieloletnim obyczajem parlamentarnym, a podobne przykłady występowały w każdej kadencji Sejmu".

"Nastąpiło zawieszenie dwóch czytników systemu do głosowań"

CIS poinformował ponadto, że "Ośrodek Informatyki Kancelarii Sejmu, po analizie logów z systemu do głosowania na sali posiedzeń potwierdził", że w czwartek w głosowaniach "nr 48 i 49 nad wyborem na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego wystąpiły problemy z korzystaniem z karty do głosowań, w wyniku którego jeden z posłów klubu opozycyjnego nie oddał głosu, oraz podczas głosowania nr 52 nad wyborem posłów-członków Krajowej Rady Sądownictwa nastąpiło zawieszenie dwóch czytników systemu do głosowań".

"Marszałek Sejmu nie znała wyniku"

Lewica-prokuratura-pap-1200.jpg
Lewica złożyła zawiadomienie ws. głosowania nad KRS

"Kancelaria Sejmu podkreśla, że Marszałek Sejmu w momencie podejmowania decyzji o przerwaniu i anulowaniu głosowania, nie znała jego wyniku. Przy stole prezydialnym, przy którym zasiada Marszałek Sejmu w asyście urzędników Kancelarii Sejmu, na monitorach wyświetlana jest jedynie informacja o liczbie posłów, którzy oddali głos" - głosi komunikat.

Komunikat CIS pojawiła się po czwartkowym głosowaniu w sprawie wyboru przez Sejm posłów-członków Krajowej Rady Sądownictwa. Głosowanie to zostało - decyzją marszałek Sejmu - anulowane i następnie odbyło się powtórne. Witek uzasadniała tę decyzję tym, że są posłowie, którzy zgłaszają problemy z systemem do głosowania. Posłowie opozycji w związku z tym, że nie podano wyników pierwszego głosowania i zarządzono powtórne, ocenili, że doszło do oszustwa. 

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jest problem", "nie działa" podczas głosowania ws. KRS. Sejm opublikował stenogramy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 12:14
Sejm opublikował stenogram m.in. z nocnego głosowania nad kandydaturami na członków KRS; jak wynika z dokumentu, podczas obrad posłowie zgłaszali problemy z systemem do głosowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głosowanie ws. KRS. Ryszard Terlecki: wyszło niezręcznie, ale postąpiłbym jak marszałek Elżbieta Witek

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 12:27
Szef klubu PiS Ryszard Terlecki przyznał, że sytuacja "wypadła trochę niezręcznie". Jak relacjonował, dwie posłanki wyrażały obawy, że partia rządząca przegra głosowanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Kanthak: Elżbieta Witek podjęła bardzo mądrą i odpowiedzialną decyzję

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 18:20
– Marszałek Sejmu nie ma wiedzy o wyniku głosowania, które się nie zakończyło. Pani marszałek przerwała głosowanie, a nie zakończyła – mówił na antenie Trójki Jan Kanthak (PiS), odnosząc się do zamieszania wokół głosowania nad nowymi sędziami KRS. Zdaniem Andrzeja Rozenka (SLD) wczorajsza decyzja Elżbiety Witek była "niezgodna z regulaminem Sejmu".
rozwiń zwiń