more_horiz
Wiadomości

Sondaż: Polacy chcą, żeby opozycja lepiej współpracowała z rządem

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 09:27
Polacy oczekują lepszej współpracy opozycji z rządem - wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Zdaniem ponad jednej trzeciej respondentów w rozpoczynającej się kadencji opozycja bardziej współpracowała z rządem niż w poprzedniej. Tylko 12 proc. badanych opowiedziało się za zaostrzeniem relacji z władzą.
Koalicja Obywatelska
Koalicja ObywatelskaFoto: Facebook/Platforma Obywatelska

W badaniu zadano jedno pytanie. Brzmiało ono: z którym stwierdzeniem na temat współpracy opozycji z rządem w tej kadencji parlamentu zgadza się Pani/Pan najbardziej? Podano trzy odpowiedzi.

pis1200.jpg
Sondaż: PiS zdecydowanie przed KO. Powyborczy wzrost poparcia

Największa grupa respondentów - 34 proc. - zgodziła się z odpowiedzią, że "w tej kadencji opozycja powinna bardziej współpracować z rządem niż w poprzedniej". 13 proc. badanych uznało, że "w tej kadencji opozycja powinna tak samo współpracować z rządem jak w poprzedniej". Z kolei 12 proc. badanych stwierdziło, że opozycja powinna zaostrzyć swoje relacje z obozem rządzącym. 41 proc. osób uczestniczących w badaniu miało zdania w tej sprawie - nie określiło się, w jakim kierunku w nowej kadencji powinna podążyć opozycja.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 15 listopada do 19 listopada 2019 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. Wzięło w nim udział ponad tysiąc osób.

bb/wpolityce.pl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem