X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Śmiertelne wapowanie. GIS ostrzega przed szkodliwym działaniem e-papierosów

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 17:30
Prawie co trzeci uczeń w wieku 15-19 lat regularnie pali elektroniczne papierosy, a 60 procent przynajmniej raz próbowało wapowania. W ciągu ostatnich 8 lat sześciokrotnie wzrosła liczba polskich nastolatków, którzy sięgali po e-papierosy - wynika z badań przedstawionych na konferencji prasowej w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.
Audio
  • Prawie co trzeci nastolatek regularnie pali e-papierosy (IAR)
  • Ponad połowa badanych uważała, że e-papierosy są dużo bezpieczniejsze niż zwykłe papierosy (IAR)
  • Trzeba budować świadomość społeczną na temat szkodliwości e- papierosów (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Nestor Rizhniak/Shutterstock.com

Jak podkreślił Główny Inspektor Sanitarny doktor Jarosław Pinkas, e-papierosy stały się poważnym problemem zdrowotnym. W Stanach Zjednoczonych odnotowano 47 zgonów z powodu elektronicznych papierosów, w Polsce 2 zgony na skutek podania fentanylu przy użyciu e-papierosa.

Czytaj więcej
shutterstock_epapieros-1200.jpg
Zła wiadomość dla użytkowników e-papierosów. Będą ograniczenia

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Władze walczą z e-papierosami. Tam za sprzedaż grozi więzienie

Rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka zaapelował do rodziców o szczególną czujność związaną z e-papierosami, w których mogą znajdować się substancje psychoaktywne i narkotyki. - Pojawił się nowy trend, że w tych urządzeniach młodzież obok środków wziewnych stosuje i ukrywa narkotyki, zarówno THC, jak i metamfetaminę - powiedział.

E-papierosy nie są bezpieczniejsze

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski dodał, że trzeba budować świadomość społeczną na temat szkodliwości e-papierosów, które stały się modne.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Czy zakazać smakowych e-papierosów?

Ponad połowa badanych uważała, że e-papierosy są dużo bezpieczniejsze niż zwykłe papierosy. Używanie e-papierosów jest traktowane przez młodzież jako mniej ryzykowne. Nie zdają oni sobie jednak sprawy, że e-papierosy tak samo uzależniają i tak samo negatywnie wpływają na zdrowie jak papierosy tradycyjne. Często też młodzi ludzie rozpoczynają palenie od e-papierosów.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

E-papierosy. Mniej szkodliwe od tradycyjnych?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 14:43
- Nie wiemy do końca, czy e-papierosy są bezpieczne - mówi Magdalena Cedzyńska z Poradni Pomocy Palącym z Centrum Onkologii. - Byłabym ostrożna w formułowaniu hipotez "lepsze" czy "gorsze" - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co jeszcze warto wiedzieć o e-papierosach?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 21:00
W poprzednim artykule dokładnie przyjrzałem się jednemu z głównych składników płynów do e-papierosów, czyli glikolowi propylenowemu. Wbrew strasznej nazwie, ta substancja nie jest specjalnie toksyczna dla człowieka. Dziś przyszedł czas na przyjrzenie się innym składnikom e-papierosów: glicerynie, nikotynie i dodatkom smakowym. 
rozwiń zwiń