X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Burzliwa sesja Rady Kielc. Radni nie zgodzili się na droższy wywóz śmieci

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 07:56
Kieleccy radni nie zgodzili się na wyższe stawki za wywóz śmieci, pobyt dziecka w żłobku, podatku od nieruchomości oraz wzrost cen biletów komunikacji miejskiej i za parkowanie. Wprowadzenie wszystkich podwyżek w życie oznaczałoby dla miasta dodatkowe 11 mln zł.
Sesja Rady Miasta Kielce
Sesja Rady Miasta KielceFoto: um.kielce.pl

Projekt, przygotowany przez władze miasta, a dotyczący podwyżek opłat za wywóz śmieci zakładał, że mieszkańcy stolicy regionu świętokrzyskiego od marca 2020 roku płaciliby 16 zł za śmieci segregowane i 32 zł na niesegregowane, a nie jak do tej pory 9,50 i 12 zł. Jednak za podwyżką opowiedziało się tylko 9 radnych, a 14 głosowało przeciwko. Gdyby propozycja przeszła, do budżetu w przyszłym roku trafiłoby z tego tytułu dodatkowe 11 mln zł.

żłobek dziecko jedzenie niemowlę free shut 1200.jpg
Warszawa: jedzenie w żłobkach zdrożeje. Radni zdecydowali o stawkach dziennych

- Nie nazwałbym tego podwyżką, tylko urealnieniem cen, które są obecnie na rynku w Polsce. Jest to najniższa stawka w kraju. To jest realna propozycja. To, że te wyższe stawki nie weszły w życie oznacza, iż inwestycje, które planowaliśmy trzeba będzie prawdopodobnie przesunąć i podnieść kapitał Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami. Musimy załatać dziurę, która powstanie w budżecie – powiedział po głosowaniu wiceprezydent Kielc Arkadiusz Kubiec.

W głosowaniach przepadły również kolejne podwyżki zaproponowane przez miasto: około 50-procentowy wzrost podatku od nieruchomości, wzrost cen biletów autobusowych, za pobyt dziecka w żłobku i opłat za parkowanie.

"Propozycje przepadły"

- Bardzo żałuję, że wszystkie propozycje przepadły, bo część z nich była przygotowana bardzo sensownie i część była zasadna, jak podwyżka cen biletów komunikacji publicznej czy w strefie płatnego parkowania. Myślę, że zabrakło trochę zdrowego rozsądku i pewnie będziemy do części z tych podwyżek wracać, bo np. opłata śmieciowa jest rzeczą, którą będziemy musieli podjąć i z tym problemem się zmierzyć – zaznaczyła radna Platformy Obywatelskiej Agata Wojda.

Przeciwko wszystkim podwyżkom głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości. - Moim zdaniem, te uchwały zostały źle przygotowane, nie dostaliśmy żadnego uzasadnienia, dlaczego te podwyżki miałyby być wprowadzone. One się zmieniają w zależności od sytuacji. Jeśli chodzi o wywóz śmieci, jeszcze tydzień temu była mowa o kwocie 19 zł, a teraz padła propozycja 16 zł. Nie przyjmujemy do wiadomości, że to jest dokładnie wyliczone – tłumaczył wiceprzewodniczący kieleckiej Rady Miasta Jarosław Karyś.

Podwyżek nie poparł również przewodniczący rady Kamil Suchański, który do wyborów szedł razem z obecnym prezydentem Kielc, a już od pewnego czasu krytykuje poczynania włodarza miasta. - Te wszystkie działania świadczą, że pan prezydent diametralnie odchodzi od realizacji programu wyborczego. Dlatego pytam - jaki ma inny program na Kielce? Nie poznałem go, a te podwyżki mnie nie przekonały i nie przekonały mnie również uzasadnienia ich wprowadzenia – podkreślił Suchański.

"Trzeba będzie całkowicie zrewidować budżet"

Wprowadzenie wszystkich podwyżek w życie oznaczałoby dla miasta dodatkowe 21 mln zł.

- Trzeba pamiętać, że ta kwota jest zapisana w propozycji budżetu. Oznacza to, że trzeba będzie całkowicie zrewidować budżet. Albo podjąć dodatkowe rozmowy z radnymi, aby ich do tych propozycji przekonać. Bowiem wszystkie możliwe oszczędności zostały już wprowadzone – powiedziała PAP wiceprezydent Kielc, Danuta Papaj, która nie ukrywała, że wszystkie propozycje podwyżek powinny jeszcze raz trafić pod obrady kieleckiej rady miasta.

- Co prawda, uchwała podatkowa może podlegać procedowaniu ostatni raz 5 grudnia, ale wszystkie pozostałe mogą być przedstawione w terminach późniejszych. Być może lekkie modyfikacje tych uchwał sprawiłyby, że zyskałyby akceptację radnych – dodała Papaj. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świętokrzyskie: setki niewybuchów z II wojny światowej. Odkrycie podczas remontu drogi

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 16:49
W województwie świętokrzyskim dokonano zaskakującego odkrycia. Pod remontowaną drogą nr 78 w Lipniku znaleziono kilkaset niewybuchów i broń z okresu II wojny światowej. Interweniowali saperzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kielce: tragedia na Kadzielni. Nie żyje dziecko

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 07:25
Nie żyje 14-letni chłopiec, który spadł ze skały na kieleckiej Kadzielni. Nastolatek został przewieziony do szpitala, ale jego życia nie udało się uratować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kielce: brawurowy pościg policji za złodziejami samochodów. Padły strzały

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 21:57
Kieleccy policjanci oddali strzały ostrzegawcze podczas akcji zatrzymania złodziei samochodów. Jeden z funkcjonariuszy został ranny. Zatrzymano dwie osoby.
rozwiń zwiń