X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruś bez rosyjskiej ropy. Wiceminister: dostawy do Polski niezagrożone

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 13:13
Sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Adam Gawęda oświadczył, że dostawy ropy naftowej do Polski nie są zagrożone. Federacja Rosyjska wstrzymała dostawy ropy na Białoruś. 
Audio
  • Adam Gawęda: dla Polski nie było i nie ma zagrożenia (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Pomocna dywersyfikacja

Dostawy ropy do Polski i naszych zachodnich sąsiadów przebiegają bez zakłóceń - powiedział w TVP Info Gawęda. - Warto zwrócić uwagę, że w kwietniu, kiedy całkowicie zostały wstrzymane dostawy ropy, Polska zupełnie na tym nie ucierpiała - zaznaczył.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
bi12.jpg
"Przeciw handlowaniu Białorusią, żadnych sojuszy z Rosją". Protesty w Mińsku

- Dla Polski nie ma zagrożenia, Polska jest bezpieczna, mamy bardzo mocno zdywersyfikowane dostawy ropy - dodał wiceminister.

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Prezydent Białorusi polecił uruchomienie alternatywnych dostaw ropy

Transport ropy na Białoruś został wstrzymany ze względu na brak porozumienia z Rosją w sprawie warunków dostaw. Białoruskie i rosyjskie media informują, że tranzyt surowca ropociągiem "Przyjaźń" na zachód Europy odbywa się w pełnym zakresie.

Najniższy poziom pracy

Od nowego roku dwie białoruskie rafinerie - w Nowopołocku i Mozyrzu - pracują na najniższym poziomie. Zakłady petrochemiczne podtrzymują pracę, wykorzystując ubiegłoroczne zapasy surowca, których ma wystarczyć do połowy miesiąca.

Białoruska agencja prasowa "Biełta", powołując się na koncern paliwowy "Biełnieftiechim", informuje, że prowadzone są prace nad zawarciem kontraktów na dostawy surowca na ten miesiąc. Chodzi o pozyskanie zarówno rosyjskiej ropy, jak i surowca ze źródeł alternatywnych.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruski koncern: Rosja wstrzymała dostawy ropy do naszego kraju

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 10:56
Jak poinformował koncern Biełnaftachim, Federacja Rosyjska wstrzymała od 1 stycznia dostawy ropy na Białoruś. Surowiec transportowano rurociągiem Przyjaźń. Rosyjski Transnieft poinformował, że tranzyt ropy na Zachód przez terytorium Białorusi odbywa się w "pełnym zakresie".
rozwiń zwiń