X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Akcja "Bezpieczny Autokar 2020". Wzmożone kontrole drogowe przez całe ferie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 16:38
- Kontrole, które są prowadzone na terenie całego kraju sprawdzają czy autokary są sprawne oraz czy są prowadzone przez trzeźwych i wypoczętych kierowców - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego, odnosząc się do akcji "Bezpieczny Autokar - Ferie 2020".
Audio
  • Alvin Gajadhur: rodzice mogą się zgłosić do wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego z odpowiednio wcześniejszym wyprzedzeniem (Temat dnia/Gość PR24)
  • Robert Opas: priorytetem policji jest to, żeby ferie w Polsce były bezpieczne (Temat dnia/Gość PR24)
Pierwsze kontrole w ramach akcji już się odbyły
Pierwsze kontrole w ramach akcji już się odbyłyFoto: Główny Inspektorat Transportu Drogowego/gitd.gov.pl

W pięciu województwach w kraju rozpoczynają się ferie zimowe. O bezpieczeństwo podróżnych zadba Inspekcja Transportu Drogowego. Przez całe ferie inspektorzy ITD będą kontrolować stan techniczny autokarów, ale też stan prowadzących. Pod inspekcyjną lupą będzie również prędkość. 

1200_samochody_droga_shutterstock.jpg
Początek ferii w kilku województwach. Kierowców czeka większy ruch na drogach

- Inspekcja Transportu Drogowego już od wczoraj prowadzi takie wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. Wczoraj ta akcja została zainaugurowana na terenie województwa śląskiego. Te kontrole, które są prowadzone na terenie całego kraju sprawdzają czy te autokary są sprawne, czy są prowadzone przez trzeźwych i wypoczętych kierowców - mówił Alvin Gajadhur.

"Na terenach górskich będzie więcej kontroli"

- Co prawda ferie zaczęły się w pięciu województwach, ale systematycznie kolejne województwa będą zaczynały swój okres i potrwa to praktycznie do końca lutego. Przez sześć tygodni będą trwały wzmożone kontrole inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Wiadomo, że w województwach, w których położone są góry będzie więcej nadzoru. Na takie ferie w góry dojeżdżają dzieci ze wszystkich województw - podkreślił Główny Inspektor Transportu Drogowego.

narty zima góry pix 1200 2.jpg
Bezpieczne ferie. Zimą góry nie wybaczają błędów

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że "o takie kontrole można poprosić". - Rodzice mogą się zgłosić do wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego z odpowiednio wcześniejszym wyprzedzeniem, gdyż my musimy sobie tę pracę odpowiednio zaplanować. W niektórych województwach są wyznaczone stałe punkty kontroli, na których w określonych dniach i godzinach inspektorzy sprawdzają te pojazdy. (...) Polscy kierowcy są coraz bardziej odpowiedzialni. Również świadomość kierowców autokarów z roku na rok jest większa - zaznaczył.

Największa satysfakcja policjanta

Kom. Robert Opas (Komenda Główna Policji), który również był gościem Polskiego Radia 24 podkreślił, że "priorytetem policji jest to, żeby ferie w Polsce były bezpieczne". - Tych czynników, żeby były bezpieczne jest bardzo wiele. Zaczynając od rodziców, opiekunów jak i same dzieci. Największa satysfakcja będzie wtedy, gdy spojrzymy w statystyki i będziemy zadowoleni ze swojej pracy - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Łukasz Sobolewski, Michał Walczyk
Goście: Alvin Gajadhur, Robert Opas
Data emisji: 12.01.2020
Godzina emisji: 14.35

PR24/pb

Czytaj także

Ferie zimowe 2020. Jak można je spędzić?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 08:00
Tegoroczne ferie zimowe rozpoczynają się w Polsce 13 stycznia, kończą 23 lutego i potrwają 42 dni sumując wszystkie 4 terminy dla wszystkich województw. W Polskim Radiu Dzieciom codziennie podpowiemy, gdzie warto się wybrać i co interesującego można zobaczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alvin Gajadhur: musimy znacznie poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 09:10
Inspekcja Ruchu Drogowego rozpoczyna działania w ramach akcji "Bezpieczny autokar". Inspektorzy będą sprawdzać stan techniczny autokarów i busów, którymi dzieci podróżują na zimowy wypoczynek. W trakcie prowadzonych kontroli będą sprawdzać również uprawnienia oraz trzeźwość kierowców.
rozwiń zwiń