X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Afera reprywatyzacyjna. Zarzuty i wniosek o areszt dla podejrzanego

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 11:43
Wrocławska prokuratura postawiła byłemu urzędnikowi warszawskiego magistratu zarzuty wręczenia łapówki w kwocie 20 tys. zł oraz przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 10 tys. zł. Mężczyzna podejrzany jest w śledztwie dot. stołecznych reprywatyzacji. Śledczy złożyli wniosek o areszt dla podejrzanego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Thomas Andre Fure/ Shutterstock

Były urzędnik został w środę zatrzymany przez CBA.

1-cba-1200-free.jpg
Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. CBA zatrzymało kolejne osoby

Rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka powiedziała, że prokuratura ze względu na dobro śledztwa nie będzie udzielać informacji o tożsamości podejrzanego. Poinformowano jedynie, że to były urzędnik warszawskiego magistratu.

Areszt dla byłego urzędnika

Prokurator Bylicka poinformowała, że mężczyzna usłyszał we wrocławskiej prokuraturze trzy zarzuty dotyczące korupcji. Były urzędnik jest podejrzany o wręczenie łapówki w łącznej kwocie 20 tys. zł oraz o przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 10 tys. zł. Według śledczych, mężczyzna dopuścił się korupcji w zamian za przychylność i pozytywne rozpoznawanie wniosków o ustanowienie prawa użytkowania wieczystego do nieruchomości warszawskich.

Prokuratura złożyła do wrocławskiego sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla byłego urzędnika.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Afera reprywatyzacyjna. Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA

To kolejna osoba zatrzymana w tym tygodniu przez CBA w prowadzonych przez wrocławską prokuraturę śledztwa dot. warszawskich reprywatyzacji.

Łapówki w zamian za użytkowanie wieczyste

PAP komisja weryfikacyjna 1200.jpg
Reprywatyzacja w Warszawie. Ważne decyzje komisji weryfikacyjnej

W czwartek poinformowano, że zarzuty wręczenia 20 tys. zł łapówki "w zamiana za przychylność i pozytywne rozpoznawanie wniosku o ustanowienie prawa użytkowania wieczystego do nieruchomości warszawskiej położonej przy ul. Młynarskiej 48 na rzecz nabywcy roszczeń dekretowych" usłyszał prezes spółki handlowej z branży nieruchomości.

Według ustaleń PAP, chodzi o Gerarda P.

P. miał wręczyć łapówkę urzędnikowi zatrudnionemu na stanowisku głównego specjalisty Pierwszego Działu Nieruchomości Dekretowych m.st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych w Biurze Gospodarki Nieruchomościami.

Podejrzani z magistratu

W środę prokuratura poinformował, że zarzuty w tej sprawie usłyszał też urzędnik warszawskiego ratusza. Tu także śledczy nie udzielają informacji o tożsamości podejrzanego.

Z ustaleń PAP wynika, że chodzi o Jerzego P., który obecnie pracuje w Wydziale Zasobów Lokalowych w dzielnicy Żoliborz. Wcześniej mężczyzna pracował na stanowisku głównego specjalisty Pierwszego Działu Nieruchomości Dekretowych m.st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych w Biurze Gospodarki Nieruchomościami.

- Zarzucono mu, że w ramach powierzonych mu obowiązków przyjął korzyść majątkową w kwocie 20 tys. zł w zamian za przychylność i pozytywne rozpoznawanie wniosku o ustanowienie prawa użytkowania wieczystego do nieruchomości warszawskiej położonej przy ul. Młynarskiej 48 na rzecz nabywcy roszczeń dekretowych – wyjaśniła wcześniej prok. Bylicka.

Afera reprywatyzacyjna w Warszawie

Obecnie agenci warszawskiej delegatury CBA prowadzą pod nadzorem prokuratury około 70 śledztw, które dotyczą blisko 200 nieruchomości.

30 grudnia 2019 r. wrocławska prokuratura regionalna skierowała do sądu już siódmy akt oskarżenia w związku z tym wielowątkowym postępowaniem.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afera reprywatyzacyjna. Jan Śpiewak uznany za winnego

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 12:40
Sąd apelacyjny uznał winnym Jana Śpiewaka w procesie o zniesławienie jaki wytoczyła działaczowi ruchów miejskich Bogumiła Górnikowska-Ćwiąkalska. To córka byłego ministra sprawiedliwości w rządzie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Tym samym sąd utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatrzymania CBA. Nisztor: wielowątkowe śledztwa i rozwojowe sprawy

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 12:35
- Afera reprywatyzacyjna w Warszawie, to jedna z największych i najbardziej skomplikowanych afer gospodarczych po 89. roku - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Gazeta Polska" Piotr Nisztor.
rozwiń zwiń