X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Sabina" nad Polską. Na Bałtyku sztorm, w górach powieje nawet do 180 km/h

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 06:27
W poniedziałek rano IMGW utrzymało ostrzeżenie II stopnia przed silnym wiatrem dla niemal całego kraju, a dla południowych powiatów woj. dolnośląskiego oraz podkarpackiego alert III stopnia.  Nad Polskę nadciągnął niż nazwany przez Niemców "Sabina".
Sztorm na Bałtyku
Sztorm na BałtykuFoto: Zacarias Pereira da Mata/ Shutterstock

sztorm 1200 shutterstock.jpg
W Polsce powieje nawet 200 km/h. Orkan "Sabina" spowoduje najwyższy stopień zagrożenia

Ostrzeżenia II stopnia IMGW wydano dla województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego oraz zachodniej części woj. warmińsko-mazurskiego (jego wschodnia część objęta jest alertem I stopnia, podobnie jak woj. podlaskie).

Ostrzeżenie II stopnia może oznaczać wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w dużym stopniu mogą ograniczyć funkcjonowanie.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Sztorm Ciara i orkan Sabina uderzyły w północną Europę

Ostrzeżenie III stopnia oznacza z kolei, że zjawiska meteorologiczne mogą powodować bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof, czy też zagrożenie życia. W związku z czym należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby. 

Wiatr jest w całym kraju dość silny, od 35 km/h do 50 km/h, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Na wschodzie kraju i Pomorzu Wschodnim porywy wiatru do 85 km/h, w centrum, na zachodzie i południu lokalnie do 100 km/h, na Podkarpaciu i południu Śląska Opolskiego do 110 km/h, w Karpatach do 140 km/h oraz w Sudetach do 180 km/h, słabnące do 150 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

Odwołane promy do i ze Szwecji

W związku z silnym wiatrem linie promowe Unity Line pływające pomiędzy Polską a Szwecją odwołały swoje dzisiejsze rejsy. Jak informuje przewoźnik, "ze względów bardzo złe warunki pogodowe" anulowano kursy ze Świnoujścia o 1.30 (prom "Copernicus") i 10.30 (prom "Galileusz") oraz Trelleborga o 15.45 (prom "Copernicus") i 22.10 (prom '‘Galileusz’ ) Rejsy były odwołane także w niedzielę.

Do 6.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed silnym sztormem na Bałtyku. Wiatr ma osiągać siłę od 7 do 8 stopni w skali Beauforta, wzrastając do od 9 do 10, w porywach 11. Widzialność ma być przeważnie umiarkowana do słabej. Może też padać deszcz.

Na Pomorzu wieje silny wiatr, który łamie drzewa i gałęzie, uszkodzonych jest wiele linii energetycznych. W Lęborku wichura unieruchomiła pociąg Pendolino relacji Kraków- Kołobrzeg. Zerwana została siec trakcyjna. Przewoźnik uruchomił zastępczą komunikację autobusową. Pasażerowie są przywożeni do Słupska , Koszalina i Kołobrzegu. Wiele miejscowości nie ma prądu.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Alerty w całej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 15:15
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed wiatrem dla północnej części województwa zachodniopomorskiego oraz południowych części województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sabina" zmierza do Polski. IMGW wydało ostrzeżenia najwyższego stopnia

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 12:00
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada silny wiatr w południowej, centralnej i zachodniej Polsce. W całym kraju obowiązują ostrzeżenia, w niektórych powiatach - trzeciego, najwyższego stopnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeśli możesz, zostań w domu". Alert RCB: wichury na południu Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 18:30
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega osoby przebywające na południu Polski. "Jeśli możesz, zostań w domu" - apeluje na Twitterze. Podobny komunikat wystosował również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zachodniopomorskie: ponad 200 interwencji strażaków w związku z silnym wiatrem

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 21:46
- Do godz. 20.30 w niedzielę, w województwie zachodniopomorskim strażacy interweniowali 235 razy w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru - poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie mł. kpt. Tomasz Kubiak.
rozwiń zwiń