X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier w Gliwicach: polska gospodarka cały czas trzyma się bardzo mocno

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 14:53
- Mimo spowolnienia gospodarczego na świecie polska gospodarka w tym i przyszłym roku ma szanse rozwijać się w tempie ok. 3,3 proc. PKB - ocenił we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie Marco w Gliwicach.
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki o polskiej nadwyżce na rachunku bieżącym (IAR)
  • Premier Mateusz Morawiecki o wzroście polskiego PKB (IAR)
  • Premier Mateusz Morawiecki w Gliwicach o polskiej nadwyżce na rachunku bieżącym (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Twitter/Kancelaria Premiera

Szef rządu odwiedził gliwicką firmę produkującą komponenty dla branży automotive, elektroniki i branży lotniczej. Podziękował on i pogratulował polskim przedsiębiorcom i pracownikom za to, że "polska gospodarka cały czas trzyma się bardzo mocno".

Premier nawiązał też do najnowszych prognoz dotyczących rozwoju gospodarki. Ocenił, że przedstawione przez Komisję Europejską dla Polski prognozy wysokiego wzrostu gospodarczego na ten i przyszły rok są prawdopodobne. Według nich, Polska będzie rozwijać się na poziomie 3,3% wzrostu PKB.

"Dobre wiadomości"

Morawiecki KPRM-663.jpg
Powstanie "Panteon Górnośląski". Premier gościem uroczystości w Katowicach

Przypomniał prognozy KE, z których wynika, że Polska gospodarka będzie się rozwijać w tym i przyszłym roku w tempie 3,3 proc. PKB. Dodał, że jego zdaniem prognozy te są "wysoce prawdopodobne". Jak zaznaczył, to byłby bardzo mocny wzrost w dobie spowolnienia gospodarczego na świecie.

Mówiąc o publikowanych ostatnio wskaźnikach makroekonomicznych Morawiecki zwrócił uwagę, że Polska ma 1,1 proc. nadwyżki na rachunku bieżącym w bilansie płatniczym. Dodał, że rachunek bieżący pokazuje miarę konkurencyjności gospodarki. "Nigdy nie było tak dobrych wiadomości" - wskazał.

Szef rządu powiedział, że nie byłoby sukcesów Polski bez takich firm jak Marco. - Jak patrzę na ambicję takich firm jak ta, na pracowników, widzę że przed Polską nie ma żadnych limitów rozwoju. Możemy podbijać rynki najbardziej konkurencyjnych firm z całego świata - zaznaczył. Podkreślił, że zakład w Gliwicach ma takich klientów, jak Volkswagen czy Porsche - firmy, które są wymagające, co do jakości produktów.

"Wysoka jakość"

mateusz morawiecki free 1200.jpg
Premier: chcemy, żeby Śląsk był "Doliną Krzemową" całej UE

Premier wyraził również przekonanie, że "już wkrótce przestaniemy mówić o spowolnieniu gospodarczym wokół nas, a zaczniemy mówić o przyspieszeniu". Choć, jak zastrzegł, nie wiadomo, jakie reperkusje dla ekonomi będzie miał chiński koronawirus.

Zaznaczył ponadto, że coraz lepszy bilans płatniczy i handlowy Polski to także efekt wysokiej jakości polskich produktów. Jak stwierdził, dzięki nim "wzrost polskiej gospodarki jest niezagrożony, budżet jest w bardzo dobrym stanie i z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość".

<<CZYTAJ TAKŻE>> Spotkanie premiera z rektorami śląskich uczelni. "Omówiliśmy wizje rozwoju regionu"

Premier odwiedzi we wtorek Katowice, gdzie weźmie udział w podpisaniu zostanie umowy w sprawie Panteonu Górnośląskiego. W podziemiach archikatedry katowickiej, na ponad dwóch tysiącach. metrów kwadratowych za pomocą multimediów upamiętnione zostaną osoby ważne dla regionu.


pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier w Jaworznie: polska gospodarka potrzebuje innowacyjnych firm

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 13:53
- Mamy jeden z najlepszych wyników w UE jeśli chodzi o wzrost gospodarczy - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie ICB Pharma w Jaworznie (województwo śląskie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ojciec żył dla Polski". Premier dziękuje za pamięć o Kornelu Morawieckim

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 13:00
- Dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o wkładzie mojego ojca, Kornela Morawieckiego w obalenie systemu komunistycznego i walce o prawdę, gdy w III RP tej prawdy w życiu publicznym zaczynało brakować - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń