more_horiz
Wiadomości

Krzysztof Czabański: państwo musi finansować media publiczne

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 14:59
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych podkreślił, że media publiczne "spełniają ważne funkcje wobec ogółu społeczeństwa". W ten sposób Krzysztof Czabański skomentował sprawę rekompensaty z budżetu państwa dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.
Audio
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Krzysztof Czabański zaznaczył, że media te pełnią bardzo ważną rolę w państwie. - Media publicznie - lepiej lub gorzej - spełniają ważne funkcje wobec ogółu społeczeństwa: przedstawiają naszą rację stanu, bronią naszych interesów, są zobowiązane do przedstawiania rzetelnych informacji, upowszechniania kultury i mecenatu nad twórcami - wyliczał Krzysztof Czabański. Dodał, że media komercyjne z różnych powodów nie mogą pełnić tych funkcji.

EN_Krzysztof Czabański 1200.jpg
Apel RMN o większy udział regionalnych ośrodków w produkcji TVP

Sprawa Joanny Lichockiej

Krzysztof Czabański powiedział także, że nie ma mowy o wykluczeniu Joanny Lichockiej z Rady Mediów Narodowych. To reakcja na gest posłanki po głosowaniu o udzieleniu rekompensaty mediom publicznym. Szef Rady Mediów Narodowych powiedział, że przeprosiny posłanki kończą sprawę. - Jej zbyt emocjonalną reakcję, za którą zresztą przeprosiła, połączono w sposób manipulatorski i w gruncie rzeczy ohydny ze sprawą badania i leczenia ludzi chorych na nowotwory - mówił Krzysztof Czabański.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Szef KRRiT: rada stoi na straży wolności słowa

W ostatni czwartek Sejm przyjął rekompensatę dla mediów publicznych w wysokości 1,95 miliarda złotych w obligacjach Skarbu Państwa. Jest to wyrównanie za nieuzyskane środki z abonamentu radiowo-telewizyjnego, z tytułu zwolnienia z opłaty uprawnionych do tego osób.

jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem