X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejna firma pomoże w walce z koronawirusem. Orlen wesprze produkcję środków dezynfekcyjnych

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 19:21
- W ramach walki z koronawirusem PZU uruchomi linię Telemedycyna dla wszystkich Polaków, a Orlen wesprze produkcję środków dezynfekcyjnych, dzięki czemu mają być one łatwiej dostępne - mówił w środę w Chęcinach (woj. świętokrzyskie) prezydent Andrzej Duda.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/EPA/ROB ENGELAAR

Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami w Chęcinach nawiązał do tego, że wykryto pierwszy w Polsce przypadek zakażenia koronowirusem - u pacjenta z Zielonej Góry, który wrócił z Niemiec.

Czytaj więcej
Szumowski 1200.jpg
Minister zdrowia: nie ma potrzeby odwoływania planowych zabiegów

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Ministerstwo Zdrowia podało liczbę osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa

- Co pozytywne w tej sytuacji - cała procedura skierowania i dotarcia tego pacjenta do szpitala na odział zakaźny przebiegała na sposób wzorcowy - ocenił Andrzej Duda. Podkreślił, że zarówno lekarz badający pacjenta, jak też sanepid oraz szpital działali profesjonalnie i skutecznie.

Infolinia PZU

- Chcę państwa uspokoić. Jesteśmy przygotowani, żeby z koronawirusem walczyć - oświadczył prezydent. Poinformował też, że państwo uruchomi dodatkowe środki do zwalczania koronawirusa, a także, że jest w tym wspierane przez duże polskie firmy.

Prezydent powiedział, że skontaktowała się z nim firma PZU z pytaniem, jak wesprzeć walkę z koranawirusem i następnie kierownictwo największego polskiego ubezpieczyciela zdecydowało, że PZU Zdrowie otworzy specjalną linie Telemedycyna dla wszystkich Polaków - a nie jak jest obecnie tylko dla ubezpieczonych - którzy będą mogli przez telefon otrzymać konsultacje medyczną zawiązaną z chorobą docierająca do Polski.

- Jeżeli jesteś chory nie rozniesiesz wirusa. Możesz początek procedury rozpocząć w domu, skonsultować się z lekarzem nawet w transmisji wideo. Po to żeby się uspokoić, dostać instrukcję co dalej robić - mówił prezydent. Poinformował też, że akcję informacyjną i konsultacje w związku z epidemią koronawirusa będą prowadzić również polskie apteki.

Pomoc Orlenu

Prezydent zaznaczył ponadto, że rusza specjalna produkcja środków dezynfekcyjnych, przy współudziale polskiego koncernu naftowego Orlenu. Zapewnił, że dzięki temu będzie więcej środków dezynfekcyjnych na rynku i będą one łatwiej dostępne.

Czytaj więcej
duda pap 1200.jpg
"Procedury zastosowano wzorcowo". Prezydent ws. koronawirusa w Polsce

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Grupa PZU włącza się do walki z koronawirusem. Uruchomiono specjalną infolinię

- Proszę nie ulegać niepotrzebnemu, zbytniemu zaniepokojeniu. Proszę zachować ostrożność, ale naprawdę panujemy nad sytuacją - zapewnił prezydent.

jp

Czytaj także

Minister zdrowia: potwierdzono obecność koronawirusa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 08:11
Osoba, u której rozpoznano obecność koronawirusa, znajduje się w szpitalu w Zielonej Górze w województwie lubuskim. - Pacjent czuje się dobrze, wszystkie procedury zadziałały prawidłowo - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z koronawirusem. 100 mln zł z rezerwy budżetu zostanie rozdzielone pomiędzy szpitale

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 13:16
- Dostaliśmy już wnioski od wojewodów o przekazanie środków z rezerwy dla szpitali. Kwota 100 mln będzie teraz odpowiednio rozdysponowana - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski.
rozwiń zwiń