X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory prezydenckie. Wzrosło poparcie dla Andrzeja Dudy, spadek notowań kandydatki PO

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 13:47
46,4 proc. ankietowanych zadeklarowało głosowanie w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę; na drugim miejscu wskazywano kandydatkę PO Małgorzatę Kidawę-Błońską z 20,4 proc. - wynika z sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Według badania prezydent Andrzej Duda zanotował niewielki wzrost poparcia w stosunku do poprzedniej ankiety - 1,6 pkt. proc., natomiast Małgorzata Kidawa-Błońska - spadek o 4 pkt. proc.

1200.jpg
Hiszpańskie media: Polska przykładem tego, co powinien zrobić rząd w Madrycie, a czego nie zrobił

Na trzecim miejscu znalazł się kandydat Lewicy Robert Biedroń z poparciem 11,4 proc. ankietowanych, co oznacza przyrost o 1,7 pkt. proc.

Kolejne pozycje zajęli: kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (10,1 proc.), kandydat niezależny Szymon Hołownia (6,9 proc.) i kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak (4,6 proc.). Na innego kandydata głosować chce 0,2 proc. badanych.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Potocki: wykonanie pomysłu Kidawy-Błońskiej ws. koronawirusa zajęłoby 847 lat

Badanie przeprowadzono w dniach 12-13 marca 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1028 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię (w wyborach do Sejmu) i na jakiego kandydata (w wyborach prezydenckich) będą głosować.

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 57 proc.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

paw/

Czytaj także

Prezydent: na razie nie ma mowy o zmienianiu terminu wyborów

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 22:00
- Nie ma mowy o zmienianiu terminu wyborów, nie ma mowy o tym, żeby był składany wniosek o zarządzenie stanu wyjątkowego - powiedział prezydent Andrzej Duda na antenie Polsat News.
rozwiń zwiń