X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ograniczenia dot. przemieszczania się i wychodzenia z domu. Sprawdź na czym polegają i do kiedy obowiązują

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 16:17
O konieczności wprowadzenia w Polsce kolejnych obostrzeń w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa poinformował premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Nowe obostrzenia obowiązują od 24 marca do 11 kwietnia, dotyczą m.in. wychodzenia z domu i przemieszczania się. 
Opustoszała ulica Floriańska w Krakowie
Opustoszała ulica Floriańska w KrakowieFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. 

To oznacza, że możliwe są:

 • dojazd do pracy - jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  COVID-19 Polska 1200 PAP.jpg
  Polacy w kwarantannie. Policyjne dane o kontrolach i udzielonej pomocy
 • wolontariat - jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym objętym kwarantanną lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
 • załatwianie spraw niezbędnych do życia codziennego - można się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa. Jak tłumaczy strona rządowa, można też wyjść z dzieckiem na spacer lub pojeździć na rowerze. Taką aktywność można zaliczyć do niezbędnych codziennych potrzeb.
 • udział w uroczystościach religijnych - ograniczenia w przemieszczaniu nie dotyczą osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie może jednak uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

poczta-kolejka-pap-1200.jpg
Objęci kwarantanną nie dostaną przesyłek. Poczta przechowa je do zakończenia izolacji

Ograniczenia w transporcie i przemieszczaniu się

 • grupy dwuosobowe - przemieszczać można się w maksymalnie dwuosobowej grupie. Zapis ten nie dotyczy rodzin.
 • limit pasażerów - w autobusie, tramwaju lub metrze liczba podróżujących nie może przekroczyć połowy miejsc siedzących - tzn., jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.
 • całkowity zakaz zgromadzeń - przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Można się jednak spotykać z najbliższymi.

Czytaj więcej
epidemia1200.jpg
Rząd wprowadził stan epidemii. Co to dla nas oznacza?

Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, dostępności środków do dezynfekcji.

Nadal obowiązują wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej.

Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

gov.pl/fc


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: zawieszenie funkcjonowania uczelni potrwa do 10 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 11:15
- Zawieszenie funkcjonowania uczelni przedłużamy analogicznie do terminu, który będzie obowiązywał w szkołach, czyli do 10 kwietnia - poinformował wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. - Zajęcia online powinny być kontynuowane - zaznaczył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mierzą temperaturę podróżnym, dostarczają żywność. Strażacy pomagają w walce z epidemią

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 08:49
- Ostatniej doby strażacy działający w 47 granicznych punktach kontrolnych zmierzyli temperaturę ponad 20 tys. osób - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski.
rozwiń zwiń