Tomasz Grodzki: po posiedzeniu Sejmu, dodatkowe, pilne posiedzenie Senatu

- Po posiedzeniu Sejmu, w przyszłym tygodniu odbędzie się dodatkowe, pilne posiedzenie Senatu po to, aby jak najszybciej uchwalić przepisy, które spowodują, że łatwiej nam wszystkim będzie pokonać epidemię koronawirusa - napisał w środę na Twitterze marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

2020-03-25, 17:00

Tomasz Grodzki: po posiedzeniu Sejmu, dodatkowe, pilne posiedzenie Senatu

Posłuchaj

Marszałek Tomasz Grodzki o dodatkowym, pilnym posiedzeniu Senatu RP. Cz. II
+
Dodaj do playlisty

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka po środowym Prezydium Sejmu i Konwencie Seniorów poinformował, że w czwartek o godz. 14 rozpocznie się posiedzenie Sejmu, które będzie dotyczyło zmian Regulaminu Sejmu.

"W przyszłym tygodniu odbędzie się dodatkowe, pilne posiedzenie Senatu"

 Zwołanie pilnego posiedzenia Senatu RP zapowiedział z kolei prof. Tomasz Grodzki.

- Po posiedzeniu Sejmu, w przyszłym tygodniu odbędzie się dodatkowe, pilne posiedzenie Senatu po to, aby jak najszybciej uchwalić przepisy, które spowodują, że łatwiej nam wszystkim będzie pokonać epidemię koronawirusa - napisał w środę na Twitterze marszałek Senatu.

"Liczba posłów w sali plenarnej - ograniczona"

We wtorek także odbyły się posiedzenia Prezydium Sejmu oraz Konwentu Seniorów; marszałek Sejmu Elżbieta Witek przedstawiła wtedy propozycje zmian w regulaminie i wprowadzenia w nim nowych rozwiązań dotyczących organizacji posiedzeń Sejmu w czasie epidemii i stanów nadzwyczajnych. Projektowane nowe reguły miałyby dotyczyć już piątkowego posiedzenia, na którym Sejm ma zająć się rządowym projektem pakietu antykryzysowego.

REKLAMA

Czytaj także:

Powiązany Artykuł

PAP Sejm koronawirus 1200.jpg
Posiedzenie Sejmu ws. zmian regulaminu. "Posłowie będą pracowali w kilku salach"

Zgodnie z przedstawionymi propozycjami na sali plenarnej ma być ograniczona liczba posłów - każdy klub będzie miał swoich przedstawicieli, a pozostali posłowie mają mieć możliwość udziału w posiedzeniu Sejmu zdalnie.

Pakiet antykryzysowy ma zniwelować negatywne skutki pandemii koronawirusa dla polskiej gospodarki. Rozwiązania z tzw. tarczy antykryzysowej przewidują ochronę miejsc pracy przed ich utratą, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych. W realizację pakietu, którego szacunkowa wartość wynosi ok. 212 mld zł, mają być zaangażowane takie instytucje jak Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu czy Bank Gospodarki Kredytowej. (PAP)

PAP/PR24

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej