X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Więcej patroli, drony, śmigłowce. Policja ostrzega amatorów wypoczynku w plenerze

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 02:48
Policja ostrzega amatorów wypoczynku w plenerze. Wychodzenie z domu możliwe jest tylko w niezbędnych sytuacjach, a naruszanie obowiązujących przepisów dotyczących zwalczania koronawirusa będzie surowo karane.
Audio
  • Miejsca rekreacji takie jak parki czy plaże będą objęte specjalną kontrolą (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Paweł Supernak
Śląska Policja fot-663.jpg
Pijany mężczyzna straszył, że jest zakażony. Za ten "żart" grozi mu kara

Rzecznik Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka powiedział IAR, że na ulicach będzie można spotkać więcej patroli policji wspieranych przez funkcjonariuszy innych służb. W użyciu będą też śmigłowce i drony, a także patrole konne. Chodzi o to, aby szybko dotrzeć w miejsca, gdzie mogą się grupować ludzie - do parków, skwerów czy nad rzeki.

Rzecznik podkreśla, że miejsca rekreacji - takie jak parki czy plaże - będą objęte specjalną kontrolą. W takich najczęściej odwiedzanych miejscach będą patrole stałe. - Nie ma sensu się tam wybierać - podkreślił inspektor Mariusz Ciarka i przypomniał, że w grę wchodzi nie tylko ryzyko zarażenia siebie lub innych, lecz także ryzyko wysokich mandatów.

Policjanci mogą nakładać kilkusetzłotowe mandaty lub kierować sprawę do Inspekcji Sanitarnej. Wtedy naruszanie przepisów może skutkować grzywną w wysokości do 30 tysięcy złotych.

dn

Czytaj także

"Kontrola, opieka i pomoc". Policjanci odwiedzą osoby objęte kwarantanną

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 15:26
Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk powiedział, że osoby poddane kwarantannie w związku z podejrzeniem koronawirusa będą kontrolowane w domach przez umundurowanych funkcjonariuszy policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Każdego dnia otrzymujemy wyrazy wsparcia". Policjant o walce służb z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 10:32
- Polacy są bardzo odpowiedzialni. W pierwszych dniach nadzoru epidemiologicznego na ponad tysiąc osób objętych kwarantanną zdarzyło się tylko kilkunastu, które nie stosowały się do zaleceń - powiedział w Polskim Radiu 24 asp. Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji. Gościem audycji był także dr hab. Grzegorz Gudzbeler, ekspert od zarządzania kryzysowego z UW.
rozwiń zwiń