X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceszef MKDiN: wsparcie sektora kultury środkami europejskimi jest niezbędne

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 01:14
Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski powiedział, że unijne instytucje nie wykazują odpowiedniego zaangażowania w walce ze skutkami pandemii koronawirusa w dziedzinie kultury. - Koncentruje się ona głównie na komunikacji, a nie na prawdziwym działaniu - ocenił.
Wiceszef resortu kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski
Wiceszef resortu kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski Foto: Tomasz Urbanek/East News

Wiceminister wziął udział w nieformalnym spotkaniu ministrów kultury krajów Unii Europejskiej. Odbyło się ono w formie wideokonferencji.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Wsparcie dla artystów w czasie pandemii. Opublikowano projekt rozporządzenia

"Jestem wdzięczny Chorwatom, że udało im się szybko i sprawnie zorganizować radę ds. kultury UE, mimo że oprócz koronawirusa muszą mierzyć się ze skutkami trzęsienia ziemi" - zacytowano wiceministra we wpisie na Twitterze resortu kultury. Według Lewandowskiego "to dowód, że kultura jest ważna dla państw narodowych i że państwa te oczekują również włączenia się Komisji Europejskiej w pomoc w walce ze skutkami lockdownu".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
kultura-1200-tt.jpg
"Kultura cyfrowa" dostępna dla wszystkich. Wsparcie MKIDN dla wielu projektów

Środki europejskie dla kultury - niezbędne

Zdaniem wiceszefa MKDiN nie widać aktywności unijnych instytucji w tej materii. - Koncentruje się ona głównie na komunikacji, a nie na prawdziwym działaniu. Mam nadzieję, że konkluzje z tego spotkania zmienią nastawienie komisarzy unijnych - powiedział wiceminister Paweł Lewandowski po spotkaniu.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Nowy program wsparcia dla artystów. Jest podpis ministra kultury

Resort podał również, że podczas spotkania Lewandowski podkreślał, iż sektor kultury i kreatywny jest jednym z najsilniej dotkniętych konsekwencjami pandemii koronawirusa i w związku z tym niezbędne jest m.in. zapewnienie wsparcia dla niego poprzez środki europejskie. Miałoby to odbyć się np. poprzez uelastycznienie zasad programu Kreatywna Europa.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Gliński: dokonuje się zmiana sposobu odbioru kultury

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 07:14
- W nieco wymuszony i przyspieszony sposób będzie się dokonywała zmiana sposobu odbioru kultury - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" wicepremier prof. Piotr Gliński.
rozwiń zwiń