more_horiz
Wiadomości

Szybkie testy na koronawirusa już w Polsce. Dają wynik w ciągu 15 minut

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 11:29
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że do Polski dotarły szybkie testy antygenowe na koronawirusa. Pozwalają one na szybką diagnostykę - wynik otrzymuje się w ciągu 15 minut.
Audio
  • Wiceminister zdrowia: wiążę dużą nadzieję z tymi testami (IAR)
Do Polski dotarły szybkie testy antygenowe na COVID-19
Do Polski dotarły szybkie testy antygenowe na COVID-19Foto: East News/Karolina Misztal
1200_koronawirus_PAP.jpg
184 nowe przypadki koronawirusa, kolejne siedem osób zmarło. Łącznie ponad 8,5 tys. zakażonych

Waldemar Kraska dodał, że już dziś testy będą poddane procesowi walidacji, czyli będzie sprawdzona ich czułość. Zajmie się tym Państwowy Zakład Higieny oraz dwa warszawskie szpitale.

- Chcemy wiedzieć, jak te testy będą się sprawdzały u osób, które już są zakażone koronawirusem, i chcemy mieć pewność, że są one wiarygodne - mówił wiceszef resortu zdrowia.

korona test 1200 eastnews.jpg
Polskie testy wykrywające koronawirusa. Ruszyła produkcja

Waldemar Kraska powiedział, że wiąże dużą nadzieję z szybkimi testami antygenowymi, ponieważ pozwolą one usprawnić wykonywanie testów u pracowników służby zdrowia.

Wiceminister Kraska poinformował również, że w ciągu ostatniej doby w Polsce wykonano 13 200 testów na obecność koronawirusa.

korona PAP 1200.jpg
Ozdrowieńcy pomogą w walce z koronawirusem

***

Respirator to podstawowe urządzenie wspomagające lub zastępujące pracę płuc (opr. Maria Samczuk/PAP) Respirator to podstawowe urządzenie wspomagające lub zastępujące pracę płuc (opr. Maria Samczuk/PAP)

pb

Zobacz także

Zobacz także