X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Otwarcie Zamku Królewskiego w Warszawie. Gliński: to czas nowej normalności polskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 14:53
- Ta "nowa normalność", bo tak nazywamy ten czas, jest także nową normalnością dla polskiej kultury - powiedział minister kultury Piotr Gliński podczas symbolicznego otwarcia Bramy Zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie, będącego głównym akcentem ponownego udostępniania zwiedzającym niektórych instytucji takich jak muzea, archiwa i biblioteki.
Audio
  • Piotr Gliński: placówki kulturalne, które mogą funkcjonować w nowym reżimie sanitarnym, będą systematycznie otwierane (IAR)
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podczas uroczystego otwarcia Bramy Zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podczas uroczystego otwarcia Bramy Zegarowej Zamku Królewskiego w WarszawieFoto: PAP/Andrzej Lange

Placówki te były niedostępne od 12 marca z powodu ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Podczas uroczystości w Warszawie minister Piotr Gliński mówił, że stopniowe odchodzenie od ograniczeń sanitarnych, to także nowa normalność dla polskiej kultury.

1200_muzeum_shutterstock.jpg
Nie tylko muzea i biblioteki. Od dziś niektóre instytucje kultury mogą wznowić działalność

- Te instytucje, które mogą funkcjonować w nowym reżimie sanitarnym, będą systematycznie otwierane. Decyzje zależą od podmiotów prowadzących, a w przypadku instytucji państwowych - od dyrekcji, oczywiście w obu tych przypadkach w porozumieniu z inspekcją sanitarną - podkreślił wicepremier i minister kultury.

Wciąż będą pewne ograniczenia

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podkreślił, że odwiedzający instytucje kultury nadal będą podlegali pewnym ograniczeniom. Obowiązkowe podczas zwiedzania ekspozycji pozostaną maseczki ochronne oraz zachowanie dystansu osobistego. Ograniczona zostanie także liczba osób na metr kwadratowy wystawy.

książki biblioteka 1200.jpg
Koronawirus na książkach z biblioteki. Prawda czy fałsz?

Minister podziękował również wszystkim muzealnikom i osobom związanym z instytucjami kultury za ich pracę podczas kwarantanny. Jak mówił, udostępnienie zbiorów w internecie sprawiło, że Polacy mogli korzystać z dóbr kultury szerzej niż dotychczas. Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński dodał również, że stopniowo, w oparciu o zasady reżimu sanitarnego i bezpieczeństwa, otwierane będą pozostałe muzea i instytucje.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galerie handlowe ponownie otwarte. Sprawdź obowiązujące w nich zasady

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 09:48
Od dzisiaj z ograniczeniami, ale otwarte będą biblioteki, hotele oraz centra handlowe. Przywrócona zostanie działalność tzw. wysp handlowych, czyli stoisk  w holu galerii handlowych. Obowiązują jednak podwyższone normy bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Limit wejść do Morskiego Oka i zmiana organizacji ruchu. Nowe zasady dla turystów w Tatrach

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 13:06
Od poniedziałku turystów obowiązują limity wejść na najbardziej popularny szlak w Tatrach; dziennie do Morskiego Oka może wejść 2,6 tys. osób. Wprowadzono także zmianę organizacji ruchu na drodze prowadzącej do parkingu przed tym szlakiem – za złe parkowanie będą restrykcje.
rozwiń zwiń