X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Minister rolnictwa zachęca do wykorzystywania dotacji w celu retencjonowania wody

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 02:44
Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na wielu obszarach Polski mamy do czynienia z suszą hydrologiczną i rolniczą. Jan Krzysztof Ardanowski podkreśla, że Ministerstwo Rolnictwa realizuje program wsparcia rolników indywidualnych, którzy mogliby w swoich gospodarstwach stworzyć możliwości retencji wody.
Jan Krzysztof Ardanowski
Jan Krzysztof ArdanowskiFoto: Jan Bielecki/East News

Chodzi na przykład o wykopanie zbiornika na wodę, jeżeli ukształtowanie terenu na to pozwoli, czy też wykorzystanie ujęć powierzchniowych bądź głębinowych do systemu nawodnienia.

Na jedno gospodarstwo jest do 100 tysięcy złotych dofinansowania, do tej pory zgłosiło się ponad tysiąc rolników, dlatego minister rolnictwa wydłużył czas naboru wniosków, tak by każdy kto będzie chciał, mógł z tego programu skorzystać.

Na ten program Ministerstwo Rolnictwa przeznacza ponad 400 milionów złotych.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Sposoby walki z suszą. Polscy naukowcy wskazują m.in. na metody z USA i krajów arabskich

CZYTAJ RÓWNIEŻ
PAP rolnictwo pole bronowanie 1200.jpg
Ardanowski: jeśli susza będzie się rozwijać, rolnicy nie zostaną pozbawieni pomocy

Dofinansowanie dla spółek

Jan Krzysztof Ardanowski dodaje, że również spółki wodne zajmujące się gospodarowaniem wodą mogą liczyć na wsparcie. W tym roku - tłumaczy minister - organizacje, które zajmują się gospodarowaniem wodą, otrzymały z budżetu ponad 40 milionów złotych bezpośredniego wsparcia na swoje działania.

Mogą również, spółki bądź związek spółek wodnych, skorzystać z dofinansowania z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie do pół miliona złotych na jeden podmiot. Pieniądze mogą być wykorzystane do wzmocnienia możliwości technicznych naprawiania infrastruktury związanej z gospodarką wodną.

Szef resortu rolnictwa apeluje też o jak najoszczędniejsze gospodarowanie wodą, w obecnej sytuacji, tłumaczy, na przykład intensywne nawadnianie trawników nie powinno być priorytetem.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dopłaty dla rolników w czasie suszy. Ardanowski: wydłużamy termin

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 15:47
Ministerstwo Rolnictwa zdecydowało się wydłużyć termin składania wniosków o dopłaty dla rolników w związku z suszą. - Wnioski o dopłaty do zbiorników retencyjnych i systemów nawodnieniowych będą przyjmowane do 20 lipca - poinformował w TVP Info minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że trwają negocjacje z Unią Europejską w sprawie zwiększenia dopłat.
rozwiń zwiń