X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kto zostanie I Prezesem SN? Kolejna próba wyłonienia kandydatów

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 06:43
Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wznowi obrady. Sędziowie mają wyłonić pięcioro kandydatów, spośród których prezydent wybierze Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego na sześcioletnią kadencję. Obrady rozpoczną się o 10. 
Audio
  • Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN wznowi dziś obrady - relacja Pauliny Kurek (IAR)
Sala Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego
Sala Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu NajwyższegoFoto: LUKASZ SZELAG/REPORTER

Wcześniej, Zgromadzenie Ogólne Sędziów musi wyłonić komisję skrutacyjną, która policzy głosy. Pomimo kilku prób, komisji nie wybrano, co oznacza, że procedura wyłonienia kandydatów na stanowisko I Prezesa SN wciąż jest na początkowym etapie.

Sąd najwyższy shutt-1200.jpg
Sędzia Stępkowski o sytuacji w SN: tzw. starzy sędziowie uprawiają zaawansowaną obstrukcję

Trzy bezskuteczne głosowania

Komisji skrutacyjnej nie udało się wyłonić pomimo trzech głosowań - dwóch w piątek, kiedy kandydaci nie uzyskali większości głosów, i jednego w sobotę.

Jak poinformował w sobotę po obradach p.o. Pierwszy Prezes SN sędzia Kamil Zaradkiewicz, stało się tak, ponieważ "powstały istotne wątpliwości i zastrzeżenia co do tego, w jaki sposób komisja powołana do liczenia głosów nad powołaniem komisji skrutacyjnej tego obliczenia głosów dokonała". Ta kwestia ma być pierwszym punktem dzisiejszych obrad.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Zaradkiewicz: dyskusja nad legitymacją sędziów jest zamknięta

Dwudniową przerwę zarządzono też ze względu na konieczność uzupełnienia środków ochrony osobistej dla sędziów: maseczek i rękawiczek oraz odkażenia sal. Z powodu koronawirusa sędziowie obradują w kilku pomieszczeniach. Komunikują się poprzez laptopy i kamery.

Wygaśnięcie kadencji I Prezesa SN

Z końcem kwietnia skończyła się kadencja dotychczasowego Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego - Małgorzaty Gersdorf. Przed zakończeniem tej kadencji dwukrotnie był ustalany termin Zgromadzenia Ogólnego, ale z powodu pandemii obydwa terminy zostały odwołane.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Uchylenie decyzji Gersdorf było konieczne". Stanowisko SN ws. Izby Dyscyplinarnej

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 20:20
Konieczne było uchylenie decyzji b. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf ws. przekazywania spraw Izby Dyscyplinarnej do innych izb SN, gdyż decyzja ta wykraczała poza umocowanie Pierwszego Prezesa oraz ramy postanowienia TSUE - zaznaczono w środowym komunikacie SN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sędzia Stępkowski o sytuacji w SN: tzw. starzy sędziowie uprawiają zaawansowaną obstrukcję

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 18:01
- Tzw. starzy sędziowie mają wciąż większość w Zgromadzeniu Ogólnym sędziów Sądu Najwyższego. Sprawia to, że w drodze głosowania mogą podjąć każdą uchwałę i jednocześnie uniemożliwić podjęcie każdej innej, która im się nie podoba - powiedział sędzia Sądu Najwyższego Aleksander Stępkowski.
rozwiń zwiń