X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Decyzje już zapadły". Za tydzień ma zostać powołany nowy szef CBA

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 12:00
Pełniący obowiązki szefa CBA Andrzej Stróżny za tydzień zostanie powołany na nowego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Trwa jeszcze opiniowanie kandydatury, ale decyzje już zapadły - podał we wtorek portal tvp.info.
Biuro przepustek i podawcze Centralnego Biura Antykorupcyjnego
Biuro przepustek i podawcze Centralnego Biura AntykorupcyjnegoFoto: Mateusz Grochocki/East News
cba-1200.jpg
Fałszerstwa i wyłudzenia w urzędzie gminy? Kontrola CBA w Łopusznie

"Będzie nowy szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Trwa jeszcze opiniowanie kandydatury, ale decyzje już zapadły. Zostanie powołany dokładnie za tydzień, w dniu, w którym kończy się trzymiesięczny okres pełnienia obowiązków szefa tej służby specjalnej przez Andrzeja Stróżnego. To właśnie Stróżny ma zostać pełnoprawnym następcą Ernesta Bejdy" - poinformował portal tvp.info.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] CBA przeprowadza kontrolę w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Portal przypomniał, że 19 lutego 2020 roku zakończyła się kadencja Ernesta Bejdy jako szefa CBA. Pełniącym obowiązki szefa tej służby został płk Andrzej Stróżny - były funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i szef delegatury tej specsłużby w Katowicach.

19 maja mija trzymiesięczny okres pełnienia obowiązków szefa przez Stróżnego. To właśnie tego dnia ma on zostać powołany na pełnoprawnego szefa tej służby specjalnej – podał portal tvp.info.

Od 28 lat w policji

Jak napisał portal, Stróżny od 1992 r. służył w policji, gdzie między innymi pełnił funkcje kierownicze w wydziale do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, w tym w pionie zabójstw. Od 2006 roku pełnił służbę w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, gdzie kierował Departamentami: Postępowań Karnych, Przeciwdziałania Korupcji i Przestępczości Zorganizowanej oraz Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej.

W latach 2008-2015 pracował jako ekspert w pionie zwalczania terroryzmu oraz pionie kontrwywiadu. W grudniu 2015 r. objął stanowisko dyrektora Delegatury ABW w Katowicach, której właściwość miejscowa obejmuje województwa: śląskie, łódzkie, opolskie i małopolskie. Służbę w ABW zakończył w stopniu pułkownika.

W czasie pełnienia służby był wielokrotnie nagradzany państwowymi odznaczeniami, m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Zasłużony dla Straży Granicznej, Brązowym Medalem Zasłużony Policjant.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biznesmen w rękach CBA. Jego firma naraziła górniczą spółkę na 1,7 mln zł strat

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 09:29
Właściciel śląskiej firmy, ponad siedem lat temu modernizującej rozdzielnię elektryczną w rudzkiej kopalni Bielszowice, odpowie za spowodowanie ponad 1,7 mln zł strat w majątku ówczesnej Kompanii Węglowej, do której należała kopalnia. Mężczyzna został w środę zatrzymany przez CBA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śląskie: uderzenie w mafię śmieciową, są kolejni zatrzymani

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 07:56
Na polecenie prokuratury regionalnej w Katowicach policjanci zatrzymali kolejne trzy osoby w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się nielegalnym składowaniem niebezpiecznych odpadów. Grupa funkcjonowała od grudnia 2017 roku do kwietnia ubiegłego roku na terenie Zawiercia, Częstochowy, Jastrowa i innych miejscowości w całym kraju.
rozwiń zwiń