Sejm za ustawą dot. głosowania mieszanego. Reakcje senatorów
Sejm przyjął ustawę ws. głosowania w wyborach prezydenckich. Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski podkreślił, że parlamentarzyści z jego ugrupowania "są gotowi do pracy nad tą ustawą". "Ordynacja wyborcza ponownie będzie bublem" - skomentował z kolei Bogdan Zdrojewski (KO).
2020-05-13, 00:11
"Maszynka do głosowania w Sejmie ponownie w użyciu. Wszystkie sensowne poprawki odrzucane. Ordynacja wyborcza ponownie będzie bublem, a przede wszystkim projektem niemożliwym do poprawnego zrealizowania. Senat będzie miał nad czym pracować!" - napisał we wtorek wieczorem na Twitterze senator Bogdan Zdrojewski.
Powiązany Artykuł
Sejm uchwalił ustawę ws. głosowania w wyborach prezydenckich
Wicemarszałek Stanisław Karczewski: jesteśmy gotowi
Do przyjętej ustawy odniósł się także na Twitterze Stanisław Karczewski (PiS). "Jest ustawa ws. wyborów. Teraz zostanie przekazana z Sejmu do Senatu. Senatorowie PiS są gotowi do pracy nad tą ustawą w tym tygodniu. Jutro, w czwartek, w piątek. Mamy nadzieję, że w Senacie nie będzie powtórki" - napisał. Nawiązał w ten sposób do tego, że Senat poprzednio pracował nad ustawą dot. wyborów korespondencyjnych wykorzystując cały czas, jaki przewidują na to przepisy.
>>>[CZYTAJ TAKŻE] Prośba o szeroki konsensus. Prezydent spotkał się z marszałek Sejmu
Sejm uchwalił we wtorek ustawę w sprawie tegorocznych wyborów prezydenckich. Zakłada ona, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale będzie też możliwość głosowania korespondencyjnego.
244 posłow "za"
Projekt ustawy o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego autorstwa posłów PiS został złożony w Sejmie w poniedziałek wieczorem. We wtorek klub PiS złożył do projektu autopoprawkę, a także 21 poprawek. Swoje poprawki złożyły też kluby KO, Lewicy i PSL oraz koło Konfederacji.
Wieczorem Sejm uchwalił ustawę ws. organizacji tegorocznych wyborów prezydenckich wraz z 21 poprawkami PiS i jedną poprawką Lewicy. Za przyjęciem ustawy głosowało 244 posłów, 137 było przeciw, a 77 wstrzymało się od głosu.
REKLAMA
ms
REKLAMA