X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Santo Subito - Prorok naszych czasów". 18 maja w Polskim Radiu koncert poświęcony Janowi Pawłowi II

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 17:17
Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II. Niepowtarzalne widowisko muzyczne "Santo Subito - Prorok naszych czasów" przygotowane z udziałem znanych artystów można będzie zobaczyć lub usłyszeć 18 maja 2020 roku o 18.00 na antenach radiowej Jedynki, w TVP1, wybranych stacjach radiowych oraz na kanale Programu "Niepodległa" w serwisie YouTube.
Audio
  • Jan Edmund Kowalski, dyrektor Biura Programu "Niepodległa" o utworach wykonanych podczas koncertu (IAR)
  • Jan Edmund Kowalski, dyrektor Biura Programu "Niepodległa" o realizacji koncertu w czasie pandemii koronawirusa (IAR)
Zdjęcia z realizacji widowiska Santo Subito z okazji stulecia urodzin Jana Pawła II
Zdjęcia z realizacji widowiska Santo Subito z okazji stulecia urodzin Jana Pawła IIFoto: Tomasz Tołłoczko /Biuro Programu „Niepodległa”

- Koncert jest największym przedsięwzięciem realizowanym przez nas podczas obchodów setnych urodzin Ojca Świętego. Zapraszamy na widowisko, które przybliży najważniejsze przesłania pontyfikatu świętego Jana Pawła II. Kolejne części koncertu przypomną nam wyzwania, które postawił przed nami papież Polak i wskazówki, którymi możemy się kierować w życiu - podkreśla Jan Edmund Kowalski, dyrektor Biura Programu "Niepodległa".

Centrum Jana Pawła II 1200.jpg
Ks. Jan Kabziński: nauki Jana Pawła II są skierowane do każdego, nie tylko chrześcijan

Wydarzenie zostało zarejestrowane w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" w Krakowie i przy wsparciu archidiecezji krakowskiej. Widzów powitają kardynał Stanisław Dziwisz i Kustosz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II ks. Mateusz Hosaja.

Utwory przeplatane materiałami wideo

Ze względu na pandemię koncert rozpocznie się pieśnią błagalną "Święty Boże", która od wieków śpiewana jest w intencji ochrony przed klęskami żywiołowymi i nieszczęściami. Podczas koncertu zabrzmią także: "Osiem błogosławieństw", "Barka", "Jezus Najwyższe imię", "Wiruju Hospody", "Nowa Wieża Babel", "Wszystka moja nadzieja", "Psalm 23", "Modlitwa o pokój" oraz Hymn Światowych Dni Młodzieży. Koncert zakończy pieśń "Pan jest mocą swojego ludu", której przesłanie święty Jan Paweł II głosił całym swoim życiem.

papież Franciszek 1200.jpg
"W swoim ocaleniu widział matczyną interwencję". Papież przypomniał o zamachu na św. Jana Pawła II

Poszczególne utwory przeplatane będą archiwalnymi materiałami wideo z wypowiedziami świętego Jana Pawła II. Finałem widowiska będzie procesja księży z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie i przejście do wieży sanktuarium, skąd usłyszymy błogosławieństwo na cztery strony świata dla Krakowa i Polski, które wygłaszane jest podczas pandemii codziennie w godzinę śmierci papieża. Procesję poprowadzi metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

Koncert zgodnie z regułami bezpieczeństwa

W koncercie wezmą udział między innymi: Kamil Bednarek, Beata Bednarz, Stanisława Celińska, Krzysztof Cugowski, bracia Golcowie, Sebastian Karpiel-Bułecka, Andrzej Lampert, Natalia Nykiel, Krystyna Prońko, Janusz Prusinowski, Skubas, Roksana Węgiel oraz śpiewający duchowni z różnych zakonów.

Jan Edmund Kowalski podkreśla, że koncert został przygotowany i zrealizowany zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas epidemii. Część utworów została wcześniej zarejestrowana, a w czasie nagrania całego widowiska wyświetlona na telebimach umieszczonych w krakowskiej świątyni, tworząc wrażenie współudziału artystów w koncercie.

Shutterstock Jan Paweł II 1200.jpg
Instytut Kultury św. Jana Pawła II. Nowa instytucja naukowa powstaje w Rzymie

- Ze względu na panującą sytuację nie mogliśmy zaprosić na koncert publiczności w sposób tradycyjny, mam jednak nadzieję, że jego transmisje tchną w nas optymizm i przyniosą widzom nadzieję na lepsze jutro, zgodnie z hasłem "Wszystko będzie dobrze" - dodaje Jan Edmund Kowalski.

Działania Biura Programu "Niepodległa" dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

15 lat bez św. Jana Pawła II. Wirtualne czuwanie i noc modlitwy

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 17:11
Mija 15 lat od śmierci Jana Pawła II. 2 kwietnia zaplanowano wydarzenia, które upamiętniają Papieża Polaka. Do włączenia się w te inicjatywy zaprasza Konferencja Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń